Rychlé vyhledávání akcí

Výstavou Od Tiziana po Warhola provázejí děti pracovní listy

Výstavou Od Tiziana po Warhola provázejí děti pracovní listy

"Nebojte se vzít do muzea děti, bude to zábava pro ně i pro vás!" vzkazuje svým návštěvníkům olomoucké Muzeum umění.

 

Při příležitosti výstavy Od Tiziana po Warhola totiž muzejní lektoři připravili speciální pracovní listy, které malé i velké děti nejen pobaví, ale také se díky nim blíže seznámí s konkrétními exponáty i s dějinami výtvarného umění. V balíčcích, které jsou v prodeji v muzejních pokladnách, zájemci najdou vedle pracovních listů i pastelky a tužku.
„Samoobslužné pracovní listy jsou standardní součástí návštěvnického servisu muzeí a galerií po celém světě. Také v našem muzeu je rodiny s dětmi mohou často využívat. Tentokrát jsme ale chtěli nabídnout něco výjimečného. K výjimečné, jubilejní výstavě, kterou si naše instituce připomíná šedesát let činnosti, výjimečné pracovní listy,“ řekla lektorka Michaela Johnová Čapková, autorka úkolů a aktivit, které děti v pracovních sešitech najdou. Její nápady převedl do atraktivní podoby muzejní grafik Petr Šmalec, držitel řady ocenění, například ceny ministra kultury za Nejkrásnější knihu roku 2005 za Šmalcovu abecedu.
Vznikly tak dva typy pracovních listů, pro děti od 3 do 10 let a pro všechny zájemce od 10 let. Menším dětem v pracovních listech s jednotlivými úkoly radí postavička malé holčičky a starší školáky, ale také dospělé, kteří si samozřejmě pracovní sešit mohou také pořídit, provádí a směruje klučina Endy. „Úkoly jsou rozděleny do všech jednotlivých expozic výstavy Od Tiziana po Warhola, od starého až po současné umění, a zatímco aktivity pro malé děti jsou výhradně hravé, starší děti se již v pracovních listech dozvědí informace například o mytologických a náboženských tématech ve výtvarném umění, o zátiší, portrétu, krajinářství nebo abstrakci,“ popsala náplň pracovních listů Johnová Čapková, která mimo jiné před dvěma lety v muzeu iniciovala populární cyklus animací pro nejmenší „Co umění umí“. Pracovní sešity se prodávají v muzejních pokladnách, tedy jak v Muzeu moderního umění, tak v Arcidiecézním muzeu, a společně s nimi získají návštěvníci pastelky a tužku. Cena balíčku je 30 korun. 

Výstava Od Tiziana po Warhola, kterou si Muzeum umění Olomouc připomíná 60 let své činnosti, byla zahájena 25. října loňského roku a potrvá do 31. března. Diváky provádí prostřednictvím bezmála 600 exponátů dějinami výtvarné kultury od antiky do současnosti. Otevřeno je denně kromě pondělí od 10 do 18 hodin.


Datum vložení: 08.03.2013 14:56:30

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.