Rychlé vyhledávání akcí

Výstava Fenomén IGRÁČEK

Výstava fenomén IGRÁČEK zahájí nový rok v Dobrovic

IGRÁČEK bude k vidění v rámci putovní výstavy Fenomén IGRÁČEK v Dobrovických muzeích, o.p.s. Muzeum je věnováno cukrovarnictví, lihovarnictví, řepařství a městu Dobrovice. Dobrovice na Mladoboleslavsku je významným průmyslovým místem. Dodnes je zde v provozu cukrovar, který byl založen významnou šlechtickou rodinou Thurn-Taxis. Originální IGRÁČEK z dílny Miroslava Svobody bude v Dobrovici představen jako cukrovarník. Expozici zahájí vernisáž dne 27. ledna a potrvá do 2. dubna tohoto roku. Výstava Fenomén IGRÁČEK o současnosti, vývoji a historii výroby této hračky je pořádaná ve spolupráci s českou firmou EFKO - karton, s.r.o., která IGRÁČKA vyrábí a Technickým muzeem v Brně.

IGRÁČEK v rámci oblíbené výstavy ztvární pracovité cukrovarníky z Dobrovického cukrovaru, nejstaršího činného cukrovaru v Evropě. Na toho, kdo do Dobrovic zavítá, čeká spousta zajímavostí nejenom z historie výroby. Návštěvníci zde uvidí i různé kreativní a zábavné nápady z vývojového oddělení, které nebyly určeny pro prodej. Jedná se o velice kreativní práci. Nejnovějšími IGRÁČKY jsou Kominík, Námořník s lodičkou a Závodník s motokárou.

Muzeum cukrovarnictví, lihovarnictví, řepařství a města Dobrovice seznamuje s vývojem výroby českého cukru, který se proslavil a prosadil v celém světě. Není náhodou, že se muzeum cukrovarnictví, lihovarnictví a řepařství otevřelo právě v Dobrovici. Oblast okolo Dobrovice je kolébkou pěstování cukrové řepy na našem území a cukr se zde vyrábí nepřetržitě od roku 1831.

Věková kategorie:cca 3 roky a více
Délka trvání akce:otevřeno denně 9:00 - 12:00 a 13:00 - 17:00 hodin

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 23.1.2018 10:06:13

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.