Rychlé vyhledávání akcí

Vánoční koledování

Vánoční koledování

Poslední muzejní výstavou roku 2018 bude již XIX. vánoční výstava, která se zaměří tradičně na vánoční zvyky, vystaveny budou betlémy a především letos představíme vánoční koledy. Na zahájení v neděli 2. 12. jsme pozvali pěvecký sbor Viola, který už zpívá 30 let (viz ŽL č. 17/2018). Zavzpomínáme i na další koledníky, kteří v muzeu vystupovali (Corale, Korálky, Vlaštovičky, ZUŠ…). V přízemí muzea bude probíhat drobný prodej svíček, perníčků, betlémů, košíků, bižuterie, medoviny, dřevěných šperků, šitých zvířátek a prostírek a dalších drobností pro radost a potěšení. Ve výstavní místnosti v 1. poschodí budou vystaveny různé hudební nástroje (kromě housliček také třeba harmonium, citera, lyra, možná i dudy) a seznámíte se s vánočními písněmi a koledami, vše doplní obrázky a výrobky z výtvarné soutěže „Vánoční koledování“ (uzávěrka 23.11.). Další překvapení již neprozradíme, přijďte se podívat do muzea! Výstava potrvá od 2. do 16. prosince.

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 30.11.2018 9:06:39

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.