Rychlé vyhledávání akcí

T. G. Masaryk ve výtvarném umění

Ententýky


Výstava v mansardě rakovnického muzea je výběrem unikátních předmětů ze sbírky muzea doplněné skvosty z největší soukromé masarykovské sbírky pana Josefa Babůrka, která vzniká od r. 1959.
Kromě sochařských a malířských portrétů T. G. Masaryka bude rozšířena o ukázky užitého umění a uměleckého řemesla z produkce předních sklářských dílen a porcelánek 20. a 30. let 20. století, ukázky řezbářských prací nejen ve dřevě, ale např. také v perleti a další techniky uměleckého řemesla.

Výstava T. G. M. ve výtvarném umění v takovém rozsahu, ve kterém bude veřejnosti představena v Muzeu T. G. M. Rakovník, nebyla dosud v historii realizována. Motiv T. G. Masaryka zároveň provede návštěvníka stručnými dějinami československého umění 20. století, na výstavě nalezne nejen realistické podobizny, ale též třeba kubistický portrét od V. Hofmana nebo umělecké předměty ve stylu art deco, broušené sklo z 20. a 30. let, a rovněž originální fotografie předních fotografů meziválečného období - např. Drtikol, Langhans, arch. Vaněk nebo J. Šrámek.

Věková kategorie:Věková kategorie neuvedena

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 8.11.2018 10:42:00

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.