Rychlé vyhledávání akcí

RETRO. Krása, která nestárne

RETRO. Krása, která nestárne

Výstava představuje šaty a módní doplňky ze sbírek Národního muzea z 50. let 20. století a dává je do kontextu současných oděvů a doplňků od mladých designérů i tradičních firem.

Úspěšná výstava Retro, která měla návštěvnický úspěch v Nové budově Národního muzea v Praze, se v obměněné podbě vypravila do Prachatic. Místo šusťákových plášťů, dederonových košilí a bruselského designu však budou, jak podtitul "Krása, která nestárne" napovídá, vystaveny předměty, které jsou elegantní a aktuální dodnes.

Na výstavě jsou k vidění např. troje historické košilové šaty – na jedné straně šaty importované z USA, kde byly vnímány jako typ oděvu ideální pro vždy upravené ženy v domácnosti, na druhé straně šaty vyrobené v Československu jako exportní zboží: ukázkový oděv československých žen, vyrobený z uměřeného množství látky.

Návštěvníci se mohou těšit na efektní společenské róby, šité doma i v krejčovských salónech: model inspirovaný šaty Christiana Diora z kolekce Delphine z roku 1956 vznikl v Salonu Eva – dříve Hanna Podolská. Některé současné společenské šaty vznikly přímo pro výstavu Retro – svatební model s bohatou tylovou sukní ušila Simona Tošková, šaty inspirované modelem Femme Esme Silvie Kaprálová.

Kromě šatů jsou prezentovány též módní doplňky: obuv, kabelky, pokrývky hlavy (mj. klobouky Modistky Jolany vyráběné na historických formách ze 40. let 20. století či tzv. zmijovky, ke kterým se letos vrátila firma Tonak), prádlo či bižuterie.

Věková kategorie:Věková kategorie neuvedena

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 6.1.2018 18:43:38

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.