Rychlé vyhledávání akcí

Příbramské betlémy historie a současnost

Ententýky


Výstava "Příbramské betlémy historie a současnost" výstava příbramských betlémů ve spolupráci se spolkem Příbramští betlémáři.
Výstava "Příbramské betlémy hisorie a současnost" vás seznámí s výrobou typických příbramských betlémů. Uvidíte zde postup výroby chlebáčků (postaviček do betlému vyráběné z chlebového těsta), špulek i vyřezávaných figurek. Na výstavě jsou k vidění Týrlovy jesličky (autor otec a děda Hermíny Týrlové).

Poprvé jsou zde vystavovány Neumanovy jesličky, které patří ke kralickému typu. Na výstavě spolupracoval i spolek Příbramští betlémáři, který zde vystavuje svůj spolkový betlém na jehož výzdobě se podílí více než 100 betlémářů z celé České republiky. Naleznete zde i betlém paní Zdeňky Soukupové ze slaného těsta.

Po dobu adventu je upravena cena vstupného na výstavu na 20 Kč Kč pro dospělého a 10 Kč dítě. Pro školní kolektivy je vstupné zdarma.
 

Věková kategorie:Všechny věkové kategorie

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 3.1.2018 22:35:35

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.