Rychlé vyhledávání akcí

Pavel Šmíd: Fragmenty paměti

Ententýky


Vernisáž výstavy proběhne v sobotu 7. dubna v 18.00 hodin.
Výstava navazuje na dlouhodobý tematický cyklus Pavla Šmída, ve kterém se autor zabývá vlivem a dopadem “velkých dějin“ na všední život i osud obyčejných lidí. Umělec prostřednictvím své malby hledá způsob, jak posunout klasické médium tak, aby nepracovalo jen s obrazovou estetickou či neupadalo do literární a polopatické doslovnosti, ale vytvářelo nové překvapivé souvislosti. Realistickoumalbu umělec rozmlžuje a rozpixelovává do mozaikových vzorů, kde mizí jasné kontury a obraz se nám před očima rozpadá, jakoby se vytrácel z paměti, aby se v budoucnosti vynořil v jiném kontextu. V dílech se současně kombinují obsahy obecné-mediální (obrazy: Ruiny, Rozbité město, Raketa) s intimními (obrazy: Rodina, Portrét vojáka), kdy výsledná mixáž vytváří jakýsi paralelní informační mikrosvět.
 

Věková kategorie:Věková kategorie neuvedena

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 4.4.2018 23:35:16

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.