Rychlé vyhledávání akcí

Papírové safari v Auparku

Pozor, v Auparku je Papírové safari!

Šílená opice, ušatý slon, roztomilá želva, pyšný lev, líný krokodýl nebo zamotaný had. A také chobotnice s medvědem, aby jim to nebylo líto. Tahle bláznivá partička se sešla v Papírovém safari, aby pobavila i přiměla k zamyšlení návštěvníky hradeckého nákupního centra Aupark.

Jak název napovídá, zvířenu představují obrovské sochy z kartonu, které mimo jiné vyráběli nadšení žáci základních a středních škol z Hradce Králové za vydatné podpory svých učitelů. Netradiční výstava, která šetří přírodu, bude v Auparku k vidění až do 31. května, přičemž už na sobotu 12. května je připraven zábavný program pro celou rodinu. A to včetně mnoha soutěží i focení s obří gorilou ve speciálním fotokoutku. Na safari hrátky se v květnu děti můžou těšit i v rámci dětského klubu Auparťáček, který probíhá každou sobotu od 15 do 17 hodin.

Papírové safari chce zábavnou formou poukázat na druhotné využití odpadů, podpořit týmového ducha dětí a zároveň prostřednictvím zvídavých kvízů, které výstavu doplňují, poučit všechny návštěvníky.

„Papírové safari nás postavilo před pořádnou výzvu – najít řešení, jak dostat do Auparku sochy až čtyři metry vysoké. Přesto jsme rádi, že jsme do tohoto projektu šli. Podle ohlasů i množství výtvorů, které se nám sešly, safari návštěvníky zaujalo. Určitě chceme v podobných, k přírodě ohleduplných projektech, které zapojují děti spolu s rodiči, pokračovat,“ komentuje výstavu ředitel obchodního centra Marek Dörfl.

Seznam škol, jejichž žáci se na výstavě podílely v rámci hodin výtvarné výchovy:

1. Základní škola Štefcova, Hradec Králové – socha Medvěda
2. Střední uměleckoprůmyslová škola hudebních nástrojů a nábytku, Hradec Králové – socha Chobotnice
3. Masarykova základní škola, Plotiště nad Labem – socha Nosorožce
4. Základní škola na třídě SNP 694, Hradec Králové – socha Želvy
5. Základní škola SEVER, Hradec Králové – socha Krokodýla

Věková kategorie:3 roky a více
Délka trvání akce:denně 9:00 - 21:00 hodin

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 11.5.2018 10:01:21

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.