Rychlé vyhledávání akcí

Okoklamy

okoklamy_ilustrfoto2

Schopnosti našich smyslů a našeho mozku nás asi nikdy nepřestanou udivovat. Díky smyslům vnímáme svět okolo nás. Výstava „Okoklamy" zaměřená především na náš zrak však ukáže, že není vždy vše takové, jak se zdá.

Cylindrická zrcadla si pohrají s perspektivou a odrazem, úžasné hračky zoetrope rozhýbají a oživí kreslené obrázky, do nekonečného prostoru vtáhne návštěvníky zrcadlová místnost. Předvedeme, jak funguje moire a skanimace ...
Z řady exponátů bude asi všem doslova přecházet zrak :o) Po takovém očním tréninku bude asi bezva navštívit uklidňující koutek plný iluzí, s kterými kouzlila sama příroda. Tvořiví návštěvníci si budou moci řadu zrakových klamů sami vyrobit a na místě vyzkoušet. Věříme, že tato zajímavá výstava opět zaujme a pozve k pohrání i poznání návštěvníky všech věkových kategorií (pro děti doporučujeme cca od 6 let – takto staré děti už dokáží zrakové klamy lépe vnímat a užít si je).

Uděláte dobře, když se přijdete přesvědčit na vlastní oči.

Věková kategorie:3 roky a více
Délka trvání akce:Otevřeno každý všední den (kromě pondělí) od 13 do 17 hodin a o víkendech v době 9-11.30 a 13-17 h

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:
Jméno:
Heslo:
 
Zaslat zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 21.4.2017 19:34:33

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.