Rychlé vyhledávání akcí

Nejmohutnější památné stromy České republiky

Ententýky


Ve dnech 3. října - 30. listopadu se uskuteční výstava fotografií Pavla Hössla a PhDr. Marie Hruškové s názvem Nejmohutnější památné stromy České republiky. Výstava se bude konat v prostorách Správy Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les. Slavnostní vernisáž proběhne 3. října od 17 hodin tamtéž.
Součástí slavnostní vernisáže bude autorské promítání a povídání o našich památných stromech s jejich pověstmi a příběhy, o nápadu výstavu uspořádat, o jejich ochranně a péči, a také o tom, jaké mají naše památné stromy jméno v zahraničí. Účastníci si prohlédnou nejen 35 unikátních velkoformátových fotografií, ale rovněž si poslechnout výklad autora k jednotlivým fotografiím. Stromy, jejichž fotky budou k vidění, jsou několik set let staré a jsou němými pozorovateli dění v naší zemí. Rovněž bude představena nová kniha s názvem Nejmohutnější stromy naší země.

Autor fotografií Pavel Hössl se soustavně věnuje focení památných stromů posledních 13 let. Ve své databázi má na 50 tisíc snímků hlavně památných stromů. V posledních dvou letech psal o stromech pro několik časopisů, jeho fotografie provázejí mnohé články o památných stromech a spolupracoval na tvorbě několika publikací s tématikou památných stromů.

PhDr. Marie Hrušková je autorkou projektu, jehož cílem je seznamovat co nejvíc lidí s nejmohutnějšími památnými stromy České republiky a jejich významem pro náš život. Děje se tak prostřednictvím vydávaných publikací, putovních výstav či odborných přednášek a besed po různých koutech naší země.

Vstupné na vernisáž a výstavu zdarma.

Věková kategorie:Věková kategorie neuvedena

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 5.11.2017 18:18:31

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.