Rychlé vyhledávání akcí

Kouzlo dřevěné hračky

Kouzlo dřevěné hračky


"Kouzlo dřevěné hračky", vychází ze zdejší paměti krajiny a je to příběh dřevěné hračky, který započali bratři Válkové založením továrny na jejich výrobu ve dvacátých letech minulého století. Hračky se tam rodily díky návrhům malíře a pedagoga Josefa Jelínka a putovaly z Novopacka do celého světa.
Po roce 1948 se počin bratří Válků stal základem národního podniku Tofa. Dnes na tuto tradici nepřímo navazuje Detoa Albrechtice s.r.o.. v Jizerských horách a výroba tradičních dřevěných obrázkových kostek Dino Topa s.r.o. ve Staré Pace. Oba výrobce spojuje přírodní materiál dřevo, který na rozdíl od jiných materiálů umocňuje i vzhled hračky. Setkání proběhne ve velké výstavní síni Suchardova domu.

V malé výstavní síni vás čeká "Čertovský mariáš aneb čerti na hracích kartách". Součástí celého tematického celku věnovanému nejen dětem, ale i dospělým, kteří nezapomněli smysl hry, je i dílnička, kde snad skrze ni opustíte trable běžného dne.
 

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


alisa pena - 27.8.2019 17:06

Dobrý den, jmenuji se Alisa Pena, z Belgie, mám zvláštní důvod, proč vás kontaktuji, prosím, zde je můj e-mail, adresa (penaalisa129@gmail.com) kontaktujte mě zpět, abych vám mohl poslat své fotografie a říct vám vše o mě ,

Dobrý den, jmenuji se Alisa Pena, z Belgie, mám zvláštní důvod, proč vás kontaktuji, prosím, zde je můj e-mail, adresa (penaalisa129@gmail . c o m) kontaktujte mě zpět, abych vám mohl poslat své fotografie a říct vám vše o mě,

 

Poslední aktualizace: 30.6.2019 20:54:55

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.