Rychlé vyhledávání akcí

Konzervovaná minulost

konzervovana_minulost_vystava_plakat

Objevte s Muzeem hlavního města Prahy záhady a taje konzervátorských dílen, které bývají návštěvníkům běžně skryté...
Výstava Konzervovaná minulost poodhaluje to, co se odehrává v pozadí všech výstav a návštěvníkům zůstává běžně skryto. Vystavená díla se tak z obvyklé pozice krásných unikátů mění v prostředníky, ilustrující práci konzervátorů.

Návštěvník má zcela unikátní možnost vidět díla tak, jak se dostanou konzervátorovi do ruky, a sledovat procesy, kterými musí projít, než se dostanou na výstavu. Zjistí, že práce konzervátora v sobě snoubí jak řemeslnou zdatnost, tak znalosti umění, chemie, materiálů a technologií. Zároveň výstava představuje nové metody, jako je 3D skenování předmětů, a spolupráci při vzdělávání nastupující generace konzervátorů.

Každý předmět má svoji historii, během jeho existence na něj působí různé vlivy okolního prostředí i člověk. V takto celistvém pojetí je práce muzejních konzervátorských pracovišť představena poprvé po čtyřiceti letech. Jsme rádi, že se výstava koná právě v roce 2018, který byl vyhlášen Evropským rokem kulturního dědictví.

Kdy
24. březen 2018 - 21. říjen 2018
Kde
Dům U Zlatého prstenu

Věková kategorie:věková kategorie neuvedena
Délka trvání akce:Otevřeno: denně kromě pondělí 9–20 hod.

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 31.5.2018 16:46:22

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.