Rychlé vyhledávání akcí

Kniha jako blahopřání

kniha_jako_blahoprani_vystava_ilustrfoto

Na výstavě v Muzeu klasického knihařství v Rožďalovicích zjistíte, že knížka může být hezkým a vtipným přáníčkem ke slavnostní příležitosti. Drobné soukromé tisky, krásně svázané, pro tento účel často používali čeští umělci.
Na „vánoční“ výstavě uvidíte drobné tisky, které si umělecký knihař Jenda Rajman vyměňoval se svými přáteli jako blahopřání k různým příležitostem, většinou právě k Novému roku. Jedná se o malé knížečky v rozsahu třeba jen jedné básně, jejichž vazba je jen někdy uměleckým dílem. Jsou ale zajímavé příležitostí, pro kterou byly vydány, vtipným obsahem, nebo jejich vydavatelem či příjemcem – známými osobnostmi z české kultury minulého století. Často se v nich objevují věnování a podpisy těchto umělců.
A může to být inspirace i pro vaše gratulování – objednejte se v muzeu na workshop, kde si malou knížečku sami vyrobíte.

Slavnostní zahájení výstavy se koná 15. listopadu 2017 v 16 hod. a je spojeno s besedou se spisovatelem Janem Řehounkem, který se věnuje historii i současnosti zdejšího kraje.
 

Věková kategorie:věková kategorie neuvedena
Délka trvání akce:otevřeno pondělí - pátek 10:00 - 16:00 hodin

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 27.2.2018 14:28:08

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.