Rychlé vyhledávání akcí

Fenomén továrny Heller & Schiller v Litvínově

Ententýky


Historii výroby hraček v Horním Litvínově představí nová expozice v zámku Valdštejnů v Litvínově. Od 9. února se daly na zámku do pohybu mechanické hračky a vláčky. Výstava nazvaná Fenomén továrny Heller & Schiller bude k vidění až do konce roku.

Výstavu připravil zámek ve spolupráci s Muzeem technických hraček ve Velvarech, které vlastní sbírku plechových hraček značky Husch, vyráběných od 19. století v Litvínově.

Firma Viktora Hellera a Ernsta Schillera začala jako jedna z prvních v Československu vyrábět mechanické vláčky a autíčka na pérový pohon.

Na výstavě jsou i hračky ze dřeva, které tvořili lidé v Mníšku nedaleko Litvínova, tuto dílnu továrníci koupili. Výroba v Litvínově  omezené míře zůstala zachována do roku 1945. Pak se užse neobnovila.

Věková kategorie:Věková kategorie neuvedena

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 5.11.2017 0:18:05

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.