Rychlé vyhledávání akcí

Fenomén IGRÁČEK v Třinci

Fenomén IGRÁČEK v Třinci

Město Třinec je hokejem proslavené. Od roku 1995 se na třinecký led sjíždějí nejlepší česká hokejová mužstva. Třinec a hokej nelze oddělit jedno od druhého. A proto zcela logicky, padla volba při výběru ztvárnění originálních IGRÁČKŮ významných osobností Třince pro putovní výstavu Fenomén IGRÁČEK, právě na hokejisty. Miroslav Svoboda, tvůrce zcela originálních postaviček hokejistů, určených pro výstavu, zpodobnil dvě výrazné osobnosti tohoto sportu. IGRÁČCI hokejisté obohatí oblíbenou výstavu Fenomén IGRÁČEK, kterou bude hostit Muzeum Třineckých železáren a města Třince od 23. dubna do 25. června tohoto roku. Putovní výstava na téma historie, současnost, vývoj a výroba legendární hračky budí velký zájem dětí i jejich rodičů. Výstava vznikla ve spolupráci s českým výrobcem hraček, společenských her a IGRÁČKA, společností EFKO - karton, s.r.o. a Technickým muzeem v Brně.

Hravá výstava „FENOMÉN IGRÁČEK”, nabídne návštěvníkům pohled do historie, současnosti, ale i budoucnosti legendární plastové figurky, která provází naše děti už od roku 1976, kdy byla stvořena první postavička v profesi zedníka. K vidění jsou první návrhy a původní sady, výrobní formy, jednotlivé díly postaviček, střihy krabiček, vize vývojářů, dobové fotografie, ale i současné novinky a trendy. Nepřehlédnutelná je také velká maketa města Igráčkov. Návštěvníci se dozví například, že postavička Igráčka se skládá celkem z devíti částí. Výstava je koncipována tak, aby zaujala jak dětské, tak dospělé návštěvníky bez ohledu na věk. Součástí výstavy uvidí i unikátní Igráčky v podobě třineckých hokejistů. Některé z nich si děti budou moci přímo vyzkoušet, neboť v expozici bude také hrací kout.

Věková kategorie:3 roky a více
Délka trvání akce:otevřeno neděle 13.00-17.00 hodin, úterý-pátek 9.00-17.00 hodin

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:
Jméno:
Heslo:
 
Zaslat zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 6.4.2017 12:07:18

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.