Rychlé vyhledávání akcí

Cesta do mytologie

Vernisáž výstavy Cesta do mytologie

Dobrodružně - poučná expedice do kouzelného světa z dílny Divadla Bratří Formanů, Josefa Sodomky a Sladovny Písek. 

Cesta do Mytologie vás ohromí čarovným krajem fantastických příběhů, bájných zvířat a léčivých rostlin. Ve Sladovně vznikla zážitková, herní expozice, kde se děti v divadelních kulisách samy ponoří do světa mytologie. Pokusí se osvobodit jednorožce, porazit bazilišky a v kůži mořských panen poplavou na ostrov vlkodlaků. Pakliže se jim podaří zasadit semínko nového života, je tu určitá šance, že spatří i bájného fénixe.

Výtvarného řešení se ujal výtvarník Josef Sodomka, který vykreslil všechna bájná i opravdová zvířata a společně s Matějem Formanem a Terezou Dobiášovou vyvinuli scénář a aktivity hry. Inspirací se stala kniha Geralda Durella Mluvící balík, kterou Durell věnoval dětem a která na rozdíl od většiny jeho ostatních knih nebyla knihou autobiografickou, ale v podstatě popisuje dobrodružnou cestu dětí do světa mytologie.

Výstava potrvá do září 2018. Otevřeny budou i další výstavní projekty, a to Mraveniště, Hnízdo ilustrace, Pilařiště, Laboratoř a v sezoně i Sladovnictví.

Věková kategorie:pro celou rodinu
Délka trvání akce:otevřeno: Pondělí: zavřeno Úterý: 9:00 - 12:00 Středa: 9:00 - 18:00 Čtvrtek: 9:00 - 12:00 Pátek: 9:00 - 18:00 Sobota: 9:00 - 18:00 Neděle: 9:00 - 17:00

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 18.5.2018 22:39:31

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.