Rychlé vyhledávání akcí

Betlémy staré i nové

Betlémy staré i nové

Muzeum Náchodska srdečně zve na vánoční výstavu betlémů. Jak již název napovídá, prezentovány budou historické betlémy, ale i nová betlemářská tvorba, kterou zastupuje samostatná autorská výstava ve výstavní síni muzea Náchodska na rohu Tyršovy a Zámecké ulice. Své betlémy zde představí náchodský řezbář Lubomír Zeman; autorem polychromie těchto betlémů je Milan Jícha. Ve stálé expozici muzea v Broučkově domě na Masarykově náměstí čp. 18 mohou zájemci navštívit doprovodnou výstavu historických betlémů z Náchoda a Náchodska. Vystaven bude například Hromádkův betlém s figurkami plhovského řezbáře Karla Beršíka, soubory figurek Antonína Plška z Kramolny, Karpašův mechanický betlém ze Starého Města, náchodský betlém Metoděje Jiráska, betlém Josefa Vondry z Červeného Kostelce, Františka Vlacha ze Zbečníku a mnohé jiné. Na obě výstavy platí společná vstupenka. Výstavy potrvají od 23. listopadu 2018 do 13. ledna 2019, otevřeno denně mimo pondělí 9-12 a 13-17 hod. Slavnostní vernisáž proběhne ve výstavní síni ve čtvrtek 22. listopadu 2018 od 17 hod. V jejím průběhu se rovněž uskuteční vyhodnocení soutěže o nejlepší vánočku.

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 23.11.2018 12:09:48

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.