Rychlé vyhledávání akcí

Barevný svět

barevny_svet_vystava_roztoky_ilustrfoto

Interaktivní výstava o barvách.

Proč je nebe modré a list zelený? Jak pestrý svět vidí zvířata a jak jim barvy pomáhají přežít? Jak dochází k míchání barev na malířském plátně, v tiskárně nebo na obrazovce? Jak se využívaly přírodniny k barvení látek? Mohou barvy zmizet? Ta a další tajemství poodhaluje interaktivní výstava Barevný svět. Světelná laboratoř vybízí k prozkoumání principů odrazu nebo pohlcení světla. S magií barev lze kouzlit v barevné herně. A převod zvukové vlny na barvu si může i průzkumník začátečník ozkoušet na světelné zvonkohře.

Interaktivní výstava vychází z výukového projektu Muzea regionu Valašsko, který získal zvláštní cenu v národní soutěži Gloria Musealis 2015. Svým zaměřením se prolíná do učiva základní školy a může tak hravým způsobem doplnit výuku v oblasti fyziky, přírodovědy, biologie a výtvarné výchovy. K tomu jsou připraveny i dva doprovodné programy Barevný svět přírody a Barevný svět umění.

9. března – 8. července 2018

Rezervace doprovodných programů: tel. 233 029 060, pokladna@muzeum-roztoky.cz

Věková kategorie:6 let a více
Délka trvání akce:otevřeno středa až neděle - 10.00 - 18.00 hodin

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 24.5.2018 14:36:36

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.