Rychlé vyhledávání akcí

Putování za osobnostmi Blanenska

putovani_za_osobnostmi_blanenska_ilsutrfoto

Zábavný doplněk prohlídek zámku určený především pro rodiny s dětmi. Přijďte se seznámit s blanenskými významnými osobnostmi a jejich životem.

Trasa, po které se návštěvníci vydají, vede přes stálé expozice muzea. Na začátku prohlídky děti dostanou pážecí pas, se kterým prohlídku absolvují. V místnostech, které se k osobnostem působícím na Blanensku váží, děti objeví tajnou schránku. V tajné schránce na ně bude čekat úkol nebo hádanka. Když hádanku nebo úkol splní, získají razítko do svého pasu a na konci prohlídky za vyplněný pas dostanou diplom. Na děti v zámku čeká celkem deset tajných schránek a v nich někdy jeden, někdy i více jednoduchých úkolů. Svoji schránku na zámku mají Žalkovští, jeho stavebníci, Jindřich Wankel i Karel Absolon, Hugo František Salm a pro něj pracující vědci Karel Ludvík baron von Reichenbach nebo Eduard Bartelmus, umělci Ferdinad von Saar a Josef Mánes, žena s pohnutým osudem Karolina Meineke a v neposlední řadě významný technik, vynálezce a blanenský podnikatel Erich Roučka.

Věková kategorie:věková kategorie neuvedena
Délka trvání akce:listopad - březen: ÚT - PÁ 9 - 17 duben - říjen: ÚT - NE 9 - 17
Akce se koná:
1.4.19 - 31.10.19, kromě pondělí Muzeum Blanenska - Blansko, Jihomoravský kraj
Cena: 80 Kč základní vstupné, 40 Kč snížené vstupné, 160 Kč rodinné vstupné
1.11.19 - 31.3.20, kromě pondělí soboty neděle Muzeum Blanenska - Blansko, Jihomoravský kraj
Cena: 80 Kč základní vstupné, 40 Kč snížené vstupné, 160 Kč rodinné vstupné
1.4.20 - 31.10.20, kromě pondělí Muzeum Blanenska - Blansko, Jihomoravský kraj
Cena: 80 Kč základní vstupné, 40 Kč snížené vstupné, 160 Kč rodinné vstupné

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 15.11.2018 14:20:43

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.