Rychlé vyhledávání akcí

Interaktivní expozice Cesty časem

cesty_casem_expozice_zamektrebic_ilustrfoto

Spolu s opravou zámku ožila i zrekonstruovaná budova předzámčí, ve které se nachází expozice s názvem Cesty časem. Rozsáhlá interaktivní výstava se svým obsahem orientuje především na dětské návštěvníky a všechny ty, kteří dávají přednost živým ukázkám historie před popisným zpracováním.

Interaktivní expozice Cesty časem nabízí procházku třebíčskou historií. Návštěvníky přivádí mezi středověké stavitele, na městskou radnici i do dílen k mnohdy již zapomenutým řemeslům. Expozicí provázejí dvě historicky doložené postavy třebíčských měšťanů – kronikář Jan Suchenius a kupec Francesco Calligardi.

První část Jak se staví bazilika přináší poznání nejen o zručnosti středověkých stavitelů a jejich stavebních postupech, ale též dává možnost vyzkoušet si vlastní šikovnost při manipulaci s modely středověkých stavebních strojů, při stavbě mostového oblouku nebo při vytyčování základů baziliky.

Druhý oddíl Jak vzniká město ukazuje Třebíč s jejími charakteristickými stavbami a urbanistickými celky v proměnách času. Interaktivní stavebnicový model pak umožňuje postavit si město a jeho předměstí v různých stavebně-historických etapách. Výstava dává nahlédnout do útrob typického renesančního domu, zve na radnici mezi pány konšely i do ofi cíny mistra popravčího, vykonavatele trestů nad provinilci, kteří porušují řád lidského soužití i městských privilegií.

Závěrečná část Jaká byla řemesla je pozvánkou do dílen starých mistrů, mezi jejich nástroje a výtvory. Návštěvníci mohou nahlédnout pod ruce mydlářů, do tiskařské dílny nebo do kupeckého krámku. Jaký byl rozdíl mezi koželuhy a jircháři, jaké dřevo zpracovávali bednáři a bečváři, co dělal provazník a čím se živil jeho kolega prýmkař, se dozví příznivci historie v předzámčí valdštejnského zámku v Třebíči. Expozice je určena všem, kteří hledají v historii nejen poučení, ale i potěšení a zábavu. 

Prohlídky expozice jsou individuální během celé otevírací doby. Délka prohlídky expozice cca 90 min.

Věková kategorie:věková kategorie neuvedena
Délka trvání akce:Otevřeno: Září - Červen Pondělí - Pátek: 8:00 - 16:00 Sobota - Neděle: 10:00 - 17:00 Červenec - Srpen Pondělí - Pátek: 9:00 - 17:00 Sobota - Neděle: 10:00 - 18:00

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 28.4.2016 14:59:19

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.