Rychlé vyhledávání akcí

Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže

Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže

Poprvé v historii se ODM, jako projekt Českého olympijského výboru, podívá do nejzápadnější výspy České republiky. V termínu od 19. do 24. ledna 2020 se v Karlovarském kraji uskuteční Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže.
Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2020 se budou konat 19. 1. - 24. 1. 2020 v Karlovarském kraji. Sportovci ve věkové kategorii 10 – 16 let budou své kraje reprezentovat v celkem 12 sportech. Kromě povinného Alpského lyžování, Běžeckého lyžování, Skricrossu, Snowboardingu a Ledního hokeje si pořadatelé dále vybrali Biatlon, Krasobruslení a Rychlobruslení. Klasické sporty pak na západě Čech doplní i pro zimu neobvyklé Šachy, Karate a Lyžařský orientační běh. Soutěžit se bude i v umělecké disciplíně Hra na elektrické klávesové nástroje.

Přirozeným centrem olympiády budou Karlovy Vary. V místní multifunkční KV Areně se uskuteční slavnostní zahájení i zakončení her a dále pak hokejové zápasy skupiny A a play-off. Spa Hotel Thermal stojící na rozhraní obchodní a lázeňské části města, a který nejen díky mezinárodnímu filmovému festivalu, znají fanoušci z celého světa, se stane olympijským domem. Kromě organizačního zázemí se zde uskuteční i soutěže v šachu a ve hře na elektrické klávesové nástroje.
 

Lyžovat se bude v okolí Božího Daru

O krásné prostředí rozhodně nebudou ochuzeni ani účastníci lyžařských sportů, vždyť česko- německý region Krušnohoří / Erzgebirge patří k nejmladším českým památkám zapsaným na seznam světového dědictví UNESCO. Přeshraniční Skiarena Fichtelberg u německého Oberwiesenthalu, přivítá soutěže v biatlonu, ostatní lyžařské sporty se odehrají na sportovištích v okolí Božího Daru. V nejvýše položeném městě České republiky bude také ubytována část výprav.

Na cestě mezi Krušnými horami a Karlovými Vary leží Ostrov nad Ohří, na jehož zimním stadionu najdou zázemí krasobruslaři. Olympijské využití najdou i další stadiony v kraji, konkrétně Sokolov (rychlobruslení) a Cheb (hokejové zápasy skupiny B). Seznam pořadatelských měst uzavírají Mariánské Lázně, sportovní halu zde využijí karatisté.

Her se zúčastní celkem 1890 lidí, z toho 1414 sportovců a 350 trenérů.

Věková kategorie:Věková kategorie neuvedena

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 10.1.2020 21:45:55

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.