Rychlé vyhledávání akcí

Milevské maškary

milevskemaskary2018

Letošní 156. masopustní průvod v Milevsku má moto Fandíme své patronce Karolíně Erbanové. Tato česká reprezentační rychlobruslařka je čerstvou patronkou Milevských maškar i Muzea Milevských maškar. Na olympiádě v Pchjongčangu Karolína samozřejmě nebude chybět. A protože se zahájení olympijských her téměř shoduje s vrcholem milevského masopustu, pojetí letošního průvodu se přímo nabízelo.

Tento masopust je pro Milevsko mimořádný i z dalšího důvodu. Jednadvacátého prosince loňského roku rozhodlo ministerstvo kultury o zápisu Milevských maškar do Seznamu nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky. V naší zemi jde v této oblasti ze strany státu o nejvyšší možné ocenění, které je srovnatelné se statutem národní kulturní památky u nemovitých statků. Milevské maškary se tak zařadily mezi dvaadvacet takto oceněných kulturních statků naší republiky.

Oslavy masopustu v roce 2018 budou opět třídenní.
Již ve čtvrtek 8. února proběhne tradiční zvaní milevských maškar. Masky při něm procházejí městem a zvou obyvatele k účasti na sobotním průvodu.
Na pátek 9. února od 19 hodin je připraven Bakusův průvod. Milevské maškarní sdružení při něm přebírá od představitelů města symbolickou vládu nad městem po dobu konání oslav masopustu. V programu se letos objeví olympijská štafeta od Domu kultury Milevsko po celé trase sobotního průvodu, zapálení olympijského ohně na náměstí E. Beneše a ohňové divadlo v podání Divadla Kvelb - ohňové loutkové představení, první svého druhu na světě, s hořícími loutkami - Javajkami velikosti čtyř metrů.
Sobotní program 10. února zahájí tradiční jarmark a vepřové hody na náměstí E. Beneše, kde již od dopoledních hodin bude v plném proudu také bohatý kulturní program. Diváci uvidí a uslyší milevskou dechovou kapelu Kovačka a bubenickou show v podání souboru Jumping Drums. Zahrají táborští Pouličníci, Toulavá kapela a orchestr Hrajeto. Samotný průvod pak vyjde ve 14 hodin od Domu kultury po tradiční trase až na náměstí E. Beneše. Celý průvod budou snímat kamery, které jej budou přenášet na velkoplošnou obrazovku na náměstí. Po skončení programu se akce přesune do Domu kultury v Milevsku, kde je na odpoledne připraven Masopustní rej pro všechny generace. Večer pak bude následovat Masopustní zábava s kapelou Fantom.

PROGRAM:

PÁTEK 9. 2. 2018
od 18:30 hodin - nám. E. Beneše
- Krampus Vodňany a Čerti Tábor
od 19:00 hodin – 
- převzetí nadvlády maškarního sdružení nad městem
- olympijská štafeta od DK po celé trase průvodu, zapálení olympijského ohně
VZPLANUTÍ – Ohňové loutkové představení, první svého druhu na světě, s hořícími loutkami - Javajkami velikosti čtyř metrů.
- oslava získání nadvlády nad městem 

SOBOTA 10. 2. 2018 
nám. E. Beneše
09:00 – zahájení jarmarku na náměstí E. Beneše
09:45 – zahájení program na pódiu
10:00-10:45 – kapela KOVAČKA
11:00-11:40 – bubenická show Jumping Drums
12:00-12:45 – kapela Pouličníci
13:00-13:45 – kapela HRAJETO
14:00 – TOULAVÁ KAPELA
15:00-16:00 – příchod průvodu, usmrcení Bakuse
Po skončení průvodu TOULAVÁ KAPELA
Dům kultury Milevsko
12:30 sraz masek
13:30 řazení průvodu
14:00 start průvodu
15:30 Masopustní rej pro všechny generace
19:00 Masopustní zábava s kapelou Fantom

Věková kategorie:pro celou rodinu

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 8.2.2018 12:06:38

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.