Rychlé vyhledávání akcí

Masopust ve Vysokém Chlumci

Masopust ve Vysokém Chlumci


Tradiční masopustní průvod s rejem masek, žertovnými scénkami a hudbou uprostřed povltavské vesnice.
Třetí únorovou sobotu dorazí masopustní veselí i do Skanzenu Vysoký Chlumec, který se nachází v údolí  potoka pod dominantou zámku ve Vysokém Chlumci u Sedlčan. Na akci, která je vhodná pro děti, nebude chybět žertovná hudba ani klasické masopustní masky.

Každoroční konání masopustu v Hornickém muzeu Příbram navazuje na dávné tradice. Ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů z Bohutína, který oslavy organizuje nepřetržitě již 92 let, muzeum připravilo letošní masopustní průvod s rejem masek, žertovnými scénkami a hudebním doprovodem na sobotu 17. února 2018 od 14 hodin též ve Skanzenu Vysoký Chlumec, pobočce Hornického muzea Příbram.

Masopustní průvod, tvořený kostýmovanými postavami, přijde za doprovodu kapely před bránu skanzenu, kde jej uvítá vedoucí této pobočky Hornického muzea Příbram  Lubomír Procházka. Na přilehlém prostranství se pak odehrají masopustní taškařice a žertovné scénky. Poté se průvod vydá do centra obce, kde oslavy budou pokračovat masopustním veselím v prostorách starého Lobkowiczkého velkostatku. Na zdejším masopustu se scházejí nejenom místní obyvatelé, ale v hojném počtu přijíždějí i návštěvníci z širokého okolí.

V tento den platí zvýhodněné vstupné 1 Kč za osobu.
 

Věková kategorie:Všechny věkové kategorie

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 4.2.2018 11:09:08

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.