Rychlé vyhledávání akcí

Bodaidžu Macuri - Svátek lip

svateklip_vysehrad_pruvod_ilustrfoto

Ve stínu svěže zelených stromů na staroslavném Vyšehradě, blahosklonně shlížejícím na metropoli, se koná již třináctý ročník japonské oslavy jara se symbolickým označením „Bodaidžu macuri“ neboli „svátek Lip“. Chvála požehnané moci přírody se spojuje s úctyvzdáním prastarým kulturním tradicím i zbožným nasloucháním hlasu posvátného místa. Tak jako byly do starověkého Japonska uvedeny rituály z kontinentu, aby poskytly materiál pro vyjádření niterných pocitů japonského člověka i oporu jeho snahám o povzbuzení vlastní kulturní tradice, obracíme se dnes my s podobným očekáváním k obřadnosti japonské...

Program:

Pá 15. června 19 – 22 hodin
rituální část

Alegorický průvod z podolské náplavky, tradiční tance Josakoi sóran, japonské bubny, samurajové ve zbroji, buddhistická liturgie a další.

So 16. června 10 – 13 hodin
zábavná část

Tradiční tance Kjó-mai, tlučení o-moči, dílny, skycross a další hry pro celou rodinu.

Věková kategorie:pro celou rodinu
Délka trvání akce:pátek 19:00 - 22:00 hodin, sobota 10:00 - 13:00 hodin

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 8.6.2018 18:21:16

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.