Rychlé vyhledávání akcí

100. výročí Rumburské vzpoury

Ententýky


Nejen na oslavy sta let založení Československa, ale také na oslavy sta let od rumburské vzpoury se můžete letos těšit v Rumburku. Program bude opravdu pestrý.
V sobotu 12. května se uskuteční tradiční Pochod Rumburské vzpoury z Rumburku do Nového Boru. Start je jako již tradičně z Lužického náměstí v 8 hodin ráno. V ten samý den se veřejnost může proletět vrtulníkem nad trasou vzbrouřenců při akci, která bude probíhat od 10 do 17 hodin a nese název Dymník - lety vrtulníkem pro veřejnost i nad trasou vzbouřenců.

Od úterý 15. do soboty 19. května bude na nádraží v Rumburku k vidění Legiovlak, který bude otevřen vždy od 11 do 18 hodin.

V sobotu 19. května od 9:30 vypuknout oslavy 100. výročí vzniku ČSR. Proběhne rekonstrukce bitvy československých legionářů na Transsibiřské magistrále u Zlatoustu v roce 1918. Místo konání rekonstrukce bude na železničním přejezdu Dymník. K vidění bude historická vojenská technika, letadla, legiovlak, dobové vojsko, C. a K. Polní orchestr a Novoborské mažoretky. V ten samý den začne od 14 hodin průvod městem ze seřadiště u nádraží na Lužickém náměstí za účasti pochodové vojenské hudby, vojáků, Novoborských mažoretek. V 15 hodin se uskuteční pietní akt u sochy Nepokořený v parku Rumburské vzpoury. Od 15:35 zahraje C. a K. Polní orchestr, 15:45 slavnostní zahájení představiteli města. V 16:10 vystoupí operní pěvkyně Pavlína Senič. Od 16:45 se můžete těšit na scénické zpracování Rumburské vzpoury s přímým vstupem vojáků. Později toho večera zahrají Patrola/Šlapeto, ještě jednou C. a K. Polní orchestr, Ondřej Havelka a Melody Makers, Carillon - Pražská mobilní zvonohra.

V neděli 20. května se v místním muzeum od 19 hodin uskuteční beseda s účastníky natáčení filmu Hvězda zvaná Pelyněk. Promítání filmu začne ve 21 hodin na Lužickém náměstí.

V rámci doprovodného programu se v Muzeu Rumburk můžete těšit na stálou expozici Rumburské vzpoury, výstavy Z válečné korespondence a Velká válka v artefaktech. Dále bude k vidění Polní lazaret Klubu historie Červeného kříže v Parku Rumburské vzpoury.
 

Věková kategorie:Věková kategorie neuvedena

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 10.5.2018 9:45:14

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.