Rychlé vyhledávání akcí

Letní malířský plenér Šumava

Letní malířský plenér

"Jste trochu unavení, bez inspirace a nových podnětů? Rádi byste někam "vypadli"?
Láká Vás malovat a kreslit přímo v přírodě? Rádi byste si užili příjemný čas naplněný malováním, malováním a zase malováním?
Odhoďte na chvíli své každodenní starosti a pojďte se s námi pustit do příjemné práce!"


Letní výtvarná dílna - "malířský plenér" - nás zavede krok za krokem po cestě k realizaci Vámi vysněného obrazu. V rámci malířského plenéru se seznámíme se základními výtvarnými technikami (kresba tužkou, uhlem, malba akrylovými či olejovými barvami). Jednotlivé techniky podrobně probereme a na praktických příkladech si ukážeme výhody jednotlivých materiálů, podkladů a postupů kresby a malby. Postupně přejdeme přes lavírovanou kresbu a akvarel k malbě (olejovými nebo akrylovými barvami na plátno). Seznámíme se s termíny jako kompozice obrazu, perspektiva, prostor, teorie barev. Seznámíme se s podmalbami a lazurní malbou, vyzkoušíme si malbu ala prima.

Tématem bude krajina, cílem bude praktickými kroky dojít ke schopnosti zobrazit viděné, naučit se dívat. Malířský kurz bude probíhat přímo v plenéru, nebo v místním ateliéru (podle počasí a nálady). Kurz vedou zkušení lektoři - akademičtí malíři.


Kde? Šumava - Benešova Hora (Penzion Anastazie)
Kdy? čtvrtek - neděle
Kolik? členský příspěvek B, (4500 Kč)
Rezervace místa: info@malovanikresleni.cz nebo Přihlášky a ceník

co je zahrnuto v ceně? ubytování na 3 noci, výukový program vedený zkušenými lektory ateliéru Malování kreslení, možnost stálé individuální konzultace v průběhu plenéru
co není zahrnuto? doprava, stravování (k dispozici je kuchyňka), výtvarné pomůcky


"Nový, luxusně vybavený apartmánový dům na úžasném místě s výhledem na okolní šumavské hory (Churáňov, Boubín). Na společné velké upravené a oplocené zahradě (5000 m2) je možno využít bazén (9 x 4 x 1,5 m), profesionální hernu se stolním tenisem, elektronickými šipkami a stolním fotbalem, zastřešené venkovní posezení s grilem a zahradní kuchyňkou. K dispozici je také tenisový kurt - umělá tráva, (basketbal, mini kopaná, volejbal, nohejbal a další...) a sauna. Oplocené parkování.", Penzion Anastazie

Vezměte vše, co doma máte, čím rádi malujete či kreslíte i třeba to, co jste nikdy nepoužili. My Vám se vším poradíme a starší tubičky rozmalujeme! Budou se Vám hodit také tyto pomůcky:

tužky, plastická guma, skicák (akvarelový papír nebo klasické čtvrtky)
sada kříd či pastelů (suché či mastné křídy)
tvrdé desky formátu A3 nebo A2
tempery nebo akrylové barvy
sada olejových barev, terpenýn (pokud budete chtít malovat olejem)
akvarelové barvy (nebo vodovky)
štětce (ploché a kulaté, zhruba 10ks)
paleta (nebo kus "něčeho", na co se dají nanést barvy)
nádoba na vodu (sklenice, uřízlá pet láhev)
skládací rybářská židlička (pokud preferujete při malování sedět)
malířské plátno a rámy (vše vezmete také z ateliéru, tedy bude možné si dle potřeby zakoupit za příznivé ceny přímo na místě)

Více zde: http://www.malovanikresleni.cz/products/letni-malirsky-plener/

Věková kategorie:15 let a více

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 11.1.2018 14:27:46

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.