Rychlé vyhledávání akcí

Tachovský (nejen) barokní víkend

Ententýky


Tachovský (nejen) barokní víkend je součástí letního barokního festivalu Západočeské baroko a uskuteční se ve dnech 13. - 15. července 2018.
V pátek 13. července se od 16 hodin můžete těšit na Barokní klášterní slavnost. Odpoledne a večer v areálu bývalého kláštera a klášterní zahrady s bohatým programem inspirovaným barokem vystoupí místní i přespolní umělci. Pro děti je připraven barokní kolotoč, lukostřelba, hry a speciální prohlídky. Dále se můžete těšit na barokní ochutnávky, vůně, barokní tanec, divadlo, komentované prohlídky varhan a koncert v kostele.

V sobotu 14. července se můžete těšit na bohatý alternativní program v Tachově a okolí: Tachov-hradby, zámek, rozhledna, klášter v Kladrubech s katedrálou přestavěnou podle plánů J. B. Santiniho, Mariánské Lázně, Pivovar Chodovar v Chodové Plané s možností prohlídky, Hornické muzeum v Plané u Mar. Lázní v historické štole, historický park Bärnau v Německu. Zkusit můžete také řadu turistických a cyklistických tras do nedotčené přírody Českého lesa.

V neděli 15. července se uskuteční od 15 hodin koncert Principals a Ensemble Hartig. Barokní koncert se odehraje v jedinečných prostorách národní kulturní památky Jízdárna Světce u Tachova. Monumentální jízdárna z roku 1861 vystavěná v novorománském slohu je druhou největší jízdárnou ve střední Evropě.
 

Věková kategorie:Věková kategorie neuvedena

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 3.7.2018 22:24:06

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.