Rychlé vyhledávání akcí

Šumné stopy v Chorvatsku

Ententýky


Zveme na filmové projekce Šumných stop v Chorvatsku a besedu s autory projektu, režisérem Radovanem Lipusem a architektem Davidem Vávrou v sobotu 14. 7. od 19:00 hod. v Kongresovém sále Lázeňské kolonády.
Program večera
19:00–20:00 Projekce Šumných stop v Chorvatsku
20:00–21:30 Beseda s Radovanem Lipusem a Davidem Vávrou
21:30–22:00 Projekce Šumných stop v Chorvatsku

Šumné stopy / režie: Radovan Lipus / hrají: David Vávra

Šumné stopy volně navazují na již uzavřený cyklus České televize “Šumná města”. Po 66 dílech mapujících moderní architekturu měst a městeček Čech, Moravy a Slezska, se pozornost autorské dvojice Lipus - Vávra obrátila k neprávem opomíjenému a zapomínanému odkazu českých architektů ve světě.

Český stavitelský, technický i architektonický um zanechal své nesmazatelné a respektované otisky na všech kontinentech. Je dobré si připomenout, že Českou republiku dnes ve světě “nereprezentuje” jen semtex, pervitin či korupční aféry, ale ve sféře umění je to vedle vážné hudby, animovaného filmu či jmen spisovatelů jako jsou Hašek, Havel, Hrabal, Kundera a jiní, především stavby českých architektů.
(oficiální text distributora)
 

Věková kategorie:Věková kategorie neuvedena

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 6.7.2018 22:01:30

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.