Rychlé vyhledávání akcí

Společná vstupenka do severočeských zoologických zahrad

Ententýky


Jeden kraj – tři různé zoo! Severočeské zoologické zahrady - Chomutov, Ústí nad Labem a Děčín nabízí od 1. dubna do 31. října zvýhodněnou vstupenku do všech tří zoo.
Společná vstupenka se určitě vyplatí. Je totiž o desítky korun levnější než běžné vstupné. Jde však o omezenou nabídku. Do oběhu jich zoologické zahrady pustí jen 1000 kusů. Vašim úkolem bude navštívit do konce měsíce října chomutovský zoopark a ústeckou i děčínskou zoo. Cena zvýhodněné vstupenky do 3 zoo činí 260 Kč pro dospělého a 140 Kč pro dítě.

V roce 2016 a 2017 zaznamenal projekt společné vstupenky tří zoologických zahrad nevídaný úspěch. V  roce 2017 o společnou vstupenku, ať již pro dospělou osobu či dítě, projevilo zájem celkem 809 návštěvníků, což je nárůst o 561 osob oproti roku 2016 (i když je nutné dodat, že pilotní projekt byl o tři měsíce kratší). Soutěžní kupón odevzdalo celkem 547 účastníků, což je o 371 více než minule. Vzhledem k velkému nárůstu bylo rozhodnuto o větším počtu vylosovaných výherců, místo tří avizovaných se štěstí usmálo na deset soutěžících. Projekt bude odstartován 1. dubna 2018 a i v tomto roce čeká na potencionální návštěvníky společná vstupenka ve formě pohlednice a dárek v podobě originální magnetky.

Motivem děčínské zoo je tentokrát klaun očkatý - oblíbený Nemo, v Chomutově tuleň kuželozubý a v ústecké zoo horká novinka – tučňák brýlový.

Zoopark Chomutov je největší českou zoologickou zahradou. V prostorných přírodních výbězích a expozicích chová více než 160 druhů zvířat Eurasie. Jedinečný zážitek z blízkého setkání se zvířaty nabízí unikátní areál Eurosafari. Projížďku Safari expresem do bezprostřední blízkosti zubrů, koní Převalského, muflonů či jelenů je možné absolvovat i ve večerních hodinách. Když se malí návštěvníci vyřádí na atrakcích, v lanovém centru a na Dětské Zoo, mohou si odpočinout na statku domácích zvířat nebo při projížďce Lokálkou Amálkou.     
 
Zoologická zahrada Ústí nad Labem vznikla ze soukromé ptačí rezervace, kterou v roce 1908 založil ústecký obchodník a vášnivý ornitolog Dr. Heinrich Lumpe. Je umístěna v přírodním areálu na úpatí Mariánské skály na ploše 26 ha. Najdete zde unikátní kolekci zvířat z celého světa ve více než 200 druzích. Je vhodná jako cíl návštěvy zejména pro rodiny s dětmi, nabízí aktivní odpočinek, relaxaci i poučení.
 
Zoologická zahrada Děčín patří co do velikosti k menším českým zoologickým zahradám, ale je návštěvníky hodnocena jako jedna z nejhezčích. Hospodaří na zhruba 6 hektarech plochy v příjemném prostředí lesoparku na Pastýřské stěně. Zaměřuje se na chov ohrožených a méně známých druhů zvířat. Na jednom místě tu máte možnost poznat téměř 400 zvířat ve 150 druzích. Největší chloubou jsou medvědi grizzly, jejichž chovu se Zoo Děčín věnuje jako jediná česká zoologická zahrada a to již od roku 1983. Od roku 2006 patří k zoologické zahradě také oddělená expozice v centru města Děčína s názvem Expozice Rajské ostrovy.
 

Věková kategorie:Všechny věkové kategorie

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 2.4.2018 17:03:35

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.