Rychlé vyhledávání akcí

Průjezd na kole oborou Fláje

Ententýky


Obora je otevřená pro průjezd na kole od 1. července do 31.srpna a jako výchozí bod svého cyklovýletu můžete použít rozcestí na Dlouhé Louce, nebo sem vyrazit směrem od Klínů.
Obora Fláje (Flájská obora) byla založena Valdštejny již v 18. století. Nachází se v nadmořské výšce 850 metrů nedaleko obce Klíny na rozloze 1932 ha. Je určena k chovu jelení zvěře v Krušných horách, stav jelení zvěře je v současnosti přibližně 300 kusů. Území obory je zařazeno do systému Natura 2000 v rámci ptačí oblasti Východní Krušné hory. Nejvyšším bodem obory je Loučná s vrcholem 956 metrů nad mořem. Oboru spravují Lesy České republiky.

Součástí vnitřního vybavení obory jsou dvě ubytovací zařízení. Lovecká chata Jiřího návrší, postavená v 70. letech 18. století a zařízení Vodárna.
 

Věková kategorie:Věková kategorie neuvedena

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 2.7.2018 23:13:13

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.