Rychlé vyhledávání akcí

Okruh církevní památky v Litoměřicích

Ententýky


V Litoměřicích od 26. června do 16. září otevřou své brány pro turisty i některé kostely v rámci produktu Okruh církevní památky.
Okruh zahrnuje celkem šest atraktivních zastávek: katedrálu sv. Štěpána, kostel Zvěstování Panny Marie, kostel Všech svatých, kostel sv. Jakuba, oblíbenou městskou vyhlídku Kalich na Mírovém náměstí a blízké Diecézní muzeum.

Letošní rok se dočkal okruh svého rozšíření o další dva objekty - Severočeskou galerii výtvarného umění a věž u katedrály sv. Štěpána. Po jednotlivých památkách turisty provedou školení průvodci převážně z řad studentů Filozofické fakulty Univerzity Karlovy.

Destinační agentura České středohoří upravila okruh i pro školy. Okruh pro letošní rok zahrnuje osm zastávek: katedrálu, věž u katedrály, děkanský kostel Všech svatých, kostel sv. Jakuba, kostel Zvěstování Panny Marie, Diecézní muzeum, barokní a středověkou expozici galerie a vyhlídkovou věž Kalich.

Voucher na všech osm památek lze zakoupit za cenu vstupu do tří památek v hodnotě 150 Kč v infocentru, v kostele Všech svatých nebo v katedrále.

Objekty budou přístupné buď po předložení zakoupeného voucheru nebo po zaplacení jednorázového vstupného do každého objektu. Do zakoupených voucherů budou návštěvníci sbírat razítka. Po získání již tří razítek mohou turisté čerpat zdarma odměnu v podobě třetinky piva nebo limonády v Biskupském pivovaru U sv. Štěpána nebo si vychutnat kávu v hodnotě 50 Kč dle vlastního výběru ve Fér Kafe v parku Václava
Havla.

Věková kategorie:Věková kategorie neuvedena

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 2.7.2018 22:23:19

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.