Rychlé vyhledávání akcí

Keltský kruh Budyně nad Ohří

Ententýky


Festival keltské hudby a kultury. Hlavní program začne v sobotu v 11:00 v keltské vesnici, která bude mít samostatný program až do večerního obřadu.
Akce se tradičně účastní kapaely: Isara, Wynn, Jolly Buskers, Claymore, Dálach, Poitín, Lua, Jull Dajen, Shannon. Připravena bude keltská vesnička - ukázky řemesel, tanců a obřadů.
 

Keltská vesnice

Protože byli Keltové velmi parádiví, dokázali si vyrobit mnoho krásných doplňků na oděv nejen ze železa, či bronzu, ale také z vlny. Přijďte se podívat a vyzkoušet si, jak se tkalo na stávku, či na karetkách.

 

Když se zpracovává vlna, je třeba začít úplně od…no od ovečky…jenže taková vlna je nudně šedivá, či má původní příměs podobné barvy. Jak tedy Keltové dosahovali těch slavných barev, které i Caesar nezapomenul zmínit ve svých zápiscích? To vše se dozvíte u naší odbornice na barvení a zpracování vlny.

 

Určitě každý z vás viděl někde keltské spony. Nejen železo sloužilo pro výrobu těchto „spínacích špendlíků“, ale právě také bronz, z něhož byly vyráběny ty nejkrásnější šperky Laténského i Halštatského umění. Uvidíte, kterak je náročné odlít třeba takový prsten z bronzu.

 

Keltové byli velmi zdatní řemeslníci a jejich umění kovářské bylo vyhlášené. U nás bude mistr kovář na zemi zpracovávat nástroje denní potřeby i věci přímo kouzelné

 

Keltové byl národ vynalézavý a jejich umění využít do mrtě své okolí bylo tehdy základem úspěšného života. Každý kelt potřeboval alespoň jednou za čas jít s kůží na trh…pardon, pro kůži na trh…a právě tam potkal člověka, kterého budete moci potkat i vy. Chcete snad nové boty, nebo váček? U nás to najdete a navrch se dozvíte mnoho zajímavostí o tomto řemesle.

 

Germáni – národ který v pozdní fázi laténské kultury neodmyslitelně patří ke kultuře Keltské. I u nás budou k vidění zástupci germánské hordy i se svým vybavením… snad budou pro tentokrát přátelští…

 

Římani – odvěcí nepřátelé Keltů. Dojde i v Budyni na jejich nelítostný střet?

 

Keltové nevařili pouze kance, jak se nás snaží přesvědčit Galský obézní bojovník ve známých příbězích, ale jejich kuchyně obsahovala mnoho ingrediencí. I takovouto kuchyni můžete zahlédnout v naší vesnici.

 

Dřevo – posvátný materiál, který spolu s železem tvořili základ nedobytnosti Keltských oppid. Samozřejmě že dřevo sloužilo i k výrobě běžných předmětů, stejně jako posvátných artefaktů. Přijďte si o tom popovídat s naším řezbářem a výrobcem dřevěného nádobí a dalšího vybavení.

 

Stejně jako v minulosti i letos máte možnost rozhodit dřeva a kosti a z nich nalézt odpovědi na vaše otázky. V minulosti vždy lidé dbali vůli bohů a sledovali tajná znamení osudu, budete i vy následovat jejich cestu?

 

Druid – mýty opředený, avšak vám už známý z minulých ročníků. Ve svém obydlí přechovává oltář zvířecích božstev, stejně jako léčivé byliny s nimiž může vždy pomoci potřebným. Přijďte si popovídat o systému keltské víry i o věcech mezi nebem a zemí.

Věková kategorie:Věková kategorie neuvedena

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 2.7.2018 20:51:15

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.