Rychlé vyhledávání akcí

Usnula jsem aneb Co se stane, když usnete na hrobě

usnulajsemobrazek_250

13. května 2010 (Ententýky.cz) - Co se stane, když zvídavá holčička Miroslava jednoho dne usne na hrobě a probudí se v říši mrtvých? 

O tomhle netradičním dobrodružství vypráví režisérka Kristina Dufková v animovaném filmu Usnula jsem. Nyní film oceněný cenou za nejlepší český animovaný snímek na festivalu Anifest v Třeboni v roce 2009 míří k malým i velkým divákům do prodeje na DVD. A to velmi originální cestou - prostřednictvím knihy, a rázem tak nabízí mnohonásobně umocněný zážitek. Nakladatelství Albatros vydalo knihu s DVD Usnula jsem 5. května. Ve středu 12. května byla kniha slavnostně pokřtěna slzami Berty Macháčkové, dcery režisérky snímku Kristiny Dufkové, která namluvila hlavní hrdinku filmu.
„Vše začalo před více než třemi lety námětem, který z Mexika dovezl producent filmu i knížky Pavel Berčík. Líbilo se mi, že šlo o klasickou pohádku s dobrým koncem, která se odehrává ve velmi specifickém prostředí, v zemi mrtvých. Byl tam velký prostor pro fantazii. A pak samotné téma smrti, které v mexickém pojetí není nijak depresivní, ale naopak vtipné a pozitivní. Mám ráda, když se smrt ukazuje obyčejně, jako součást života, smutná i veselá zároveň,“ vysvětluje Kristina Dufková.
Na scénáři s režisérkou spolupracovali Mexičan Jorge Estrada a scenárista Tomáš Holeček. Hrdinové příběhu promlouvají hlasy známých českých herců: Ivana Trojana, Pavla Lišky, Jiřího Lábuse, Oldřicha Kaisera, Lenky Vychodilové a Barbory Hrzánové. Do hlavních rolí Kristina Dufková obsadila členy své rodiny, takže dobrotivého Siláka namluvil její partner Jiří Macháček a malou Miroslavu jejich dcera Berta. Práce na filmu zabraly dva roky, je animován „ručně“, počítače se používaly pouze při jeho dokončování.
A co se tedy stane, když se Miroslava probudí v říši mrtvých? Poznává, že bizarní svět nebožtíků v lecčem připomíná svět náš a že i tady může najít opravdového přítele. Jenže pokud se chce vrátit mezi živé, bude potřebovat nejen pomoc svých nových přátel, ale především slzu právě zemřelého, což nebude vůbec snadné...

Kniha je určena čtenářům od 9 let a její doporučená cena je 249 Kč.

Slavnostní křest knihy s DVD Usnula jsem

Kristina Dufková, Jiří Macháček a jejich děti Berta a Antonín

Lenka Vlasáková namluvila dvě postavy z filmu Usnula jsem

Teta malé Miroslavy z filmu Usnula jsem


Datum vložení: 13.5.2010 11:04:58

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.