Rychlé vyhledávání akcí

Recenze: Praha s dětmi na krku

prahasdetminakrku_titulka

3.7.2012 (Ententýky.cz) - Poznávání Prahy s dětmi na krku může být docela zábavné, pokud si k tomu přizvete pomocníka autorky Alexandry Kohoutové - knihu Praha s dětmi na krku aneb Výlety pro malé nožky

Její druhé, přepracované vydání vyšlo opět v nakladatelství Mladá fronta a pokřtěno bylo na Kašpárkohraní předposlední červnovou neděli.

Kniha nabízí rodičům 9 tipů na výlety Prahou. Avšak neříká jen odkud kam jít a kde co zajímavého uvidíme. Říká také, a to považuji za hlavní bonus této knihy, čím na výlet děti nalákat. Na počátku každého z výletů klade dětem otázky, které budou v jeho průběhu zodpovězeny a motivuje tak děti k objevování a poznávání. Nezapomíná rodičům zmínit obtížnost trasy, vhodnost pro kočárky, pro těhotné ženy, či pro velmi malé chodce. Poradí, kde se najíst, kde přebalit miminko, kde zaparkovat a kolik nás bude stát vstupné. Připomíná pohádkové a magické příběhy spjaté s výletními místy, které děti zaujmou.
Zbrusu nové jsou dvě poslední kapitoly - výlet pro vláčkomily a výlet pro malé objevitele pražských hradů a zámků.

Výlety jsou popsány čtivou formou, svým zaměřením na typické pražské turistické cíle jsou vhodné zejména pro mimopražské rodiče s dětmi, ale i pražští rodiče budou často překvapeni, kolik tajemství a příběhů matička Praha skrývá a co všechno doposud o Praze nevěděli.

Praha s dětmi na krku je vybavena i stránkami s mapou, která přibližuje lokalitu každého z výletů. Na výlet tak kromě této knihy už nepotřebujete žádného dalšího pomocníka - všechny potřebné informace v knize najdete.

Nové aktualizované vydání obsahuje též informace o pražských dětských hřištích a restauracích dětem přátelských dělených podle městských částí.

Autorem drobných vtipných ilustrací je Milan Starý.

Alexandra Kohoutová pochází původně ze střední Moravy, ale už odmalička věděla, že jednou bude žít v Praze. Do Prahy přišla jako studentka Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v roce 1992, kde vystudovala obor Český jazyk a literatura. Od té doby se její profesní život pohybuje mezi knihami a literaturou. Je matkou osmileté dcery a tříletého syna, kteří spolu s ní všechny popsané výlety poctivě prochodili.

Knihu zakoupíte v knihkupectví za 149,- Kč.

Karolína Hrdličková, Ententýky.cz


Datum vložení: 3.7.2012 10:15:20

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.