Rychlé vyhledávání akcí

Na trh vstupují motivační knihy pro děti i rodiče v elektronické podobě

tomickova_keltnerpublishing

Jak si správně věřit, překonávat překážky, přistupovat k penězům či se vypořádat s neúspěchy. To je jen část témat, kterým se věnují dětské motivační knížky. Jejich obliba v České republice roste a to nejen u dětí, ale především u jejich rodičů, kteří si uvědomují jejich pozitivní dopad na rozvoj svých ratolestí. Jejich pozitiva objevují i české školy.  

Bohatě ilustrované tituly z edice Dětská motivace na český trh přivedlo v loňském roce nakladatelství KELTNER Publishing. Jde o sedm titulů, přičemž každý vysvětluje zábavnou a neotřelou formou, jak se vypořádat s různými problémy každodenního života. „Jde o nové pohledy, které častokrát zapomínáme i my dospělí,“ uvedla Monika Tomíčková z nakladatelství KELTNER Publishing a dodala: „Ve světě je tento druh dětské literatury velmi oblíben právě pro svůj přesah. Nejsou to jen čistě dětské knížky, své si v nich najdou i pozorní rodiče.“
To potvrzuje i názor a zkušenost psychologa Patrika Pauka. „Motivační knihy nám pomáhají vidět naše vlastní přesvědčení a automatické reakce, které při výchově dětí používáme. Ty, které nás posilňují, ale i ty, které nás i naše děti omezují. Dětem zase tyto knížky přinášejí pohled, který jim umožňuje snižovat dopady chybných přesvědčení a výchovných ponaučení nás dospělých,“ uvedl Pauko. Skrze posilování vlastních úsudků a pohledů tak podle Pauka knihy přispívají i k celkovému rozvoji dítěte. „Zdravě sebevědomé dítě pak dokáže mnohem lépe čelit budoucím zátěžím a problémům,“ podotkl.
Přínos motivačních knih začínají objevovat také české školy. „Pravidelně pořádáme čtení a besedy na základních školách, abychom podpořili čtení u dětí a zároveň jim představili literaturu, která je mnohé naučí,“ uvedla Tomíčková. Učitelé na knihách oceňují především jejich schopnost podněcovat k diskuzím nad zajímavými otázkami ze života. Například díky knížce „Jsem mnohem víc, než…“, která se zabývá zdravým vztahem k penězům, se děti častokrát rozpovídají o svých vlastních pocitech, potížích nebo přáních. Uvědomí si, že třeba nemusí plnit očekávání jiných. „A to je přesně to, co mají motivační knihy probouzet,“ potvrzuje Tomíčková.
V rámci projektu již k dnešnímu dni vyšlo sedm titulů a to jak v tištěné, tak i elektronické verzi. „Jde o další impuls, jak děti ke knihám nalákat. Mají rády technické novinky a s tabletem mnohdy umí lépe než jejich rodiče. Skrze elektronické verze knih proto nabízíme rodičům možnost, jak své potomky skrze techniku nasměrovat také k četbě, která je podporuje a rozvíjí. Navíc díky elektronické podobě může mít rodič knihy kdykoliv při sobě a to hned všechny najednou,“ dodala Lucie Vávrová ze společnosti Palmknihy, která elektronické verze knih nabízí.
Projekt Dětská motivace bude mít v letošním roce i charitativní rozměr. Výtěžek z prodeje dětských eknih podpoří Café Rozmar, organizaci pomáhající dětem po odchodu z dětského domova. 

Motivační tituly je možné zakupit v obchodě www.palmknihy.cz za 147 korun.

O autorovi vydaných motivačních knih


Světově uznávaný odborník Dr. Wayne Walter Dyer, PhD., je otec osmi dětí a dědeček pěti vnoučat. Dětství prožil v dětských domovech a pěstounských rodinách. Přesto nebo právě proto celý život píše a hovoří o motivaci. Napsal více než 30 knih pro děti a pro dospělé.

Anotace dvou titulů z edice Dětská motivace:

Už žádné výmluvy! 
se zabývá velmi důležitým tématem výmluv a vymlouvání se. Autor v ní vysvětluje, jak mohou výmluvy způsobit více škody, než si uvědomujeme. Například odradit vaše dítě od toho, co chce dělat, a znemožnit mu využít jeho plný potenciál. Kniha vypráví příběh chlapce, který má zdánlivě neuskutečnitelný sen, chce se stát mořským biologem. Výmluvy a pochybnosti jako „nejsem dost chytrý“ nebo „je to příliš těžké“ ho však téměř odradí od jeho naplnění a on se svého snu málem vzdá…


Nedej se zastavit!
je další ze série unikátních motivačních knih pro děti od Dr. Waynea W. Dyera, Ph.D., který v ní vysvětluje dětem, jak neomezovat svůj jedinečný způsob myšlení, se kterým se každý z nás narodil, a proč je to lepší, než se snažit „zapadnout“. Kniha učí děti, jak zvládnout stres a úzkost, kdy se vyplatí riskovat a zkusit něco nového. Vysvětluje, co je tvořivost a proč je důležitá, k čemu je dobré být vytrvalý a konečně, jak užívat život a nenechat se zastavit při naplňování svých snů.

 

 

 


Datum vložení: 21.3.2013 16:51:03

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.