Rychlé vyhledávání akcí

ZUŠ Open

ZUŠ Open

1. ročník celostátního happeningu základních uměleckých škol ZUŠ Open    - největší kulturní akce v historii ČR na podporu tvůrčího uměleckého vzdělávání dětí, rozehraje a roztančí v  úterý 30. května na 280 měst a obcí. Pod heslem „děti žijí uměním“ akci podpoří výrazné osobnosti napříč uměleckými obory, na pozvání patronky Magdaleny Kožené přijali roli garantů Alice Nellis, Maxim Velčovský a Otto a Jiří Bubeníčkovi. Akci, do které se zapojilo 355 ZUŠek, podporuje mnoho dalších umělců, kteří s láskou vzpomínají na své studijní začátky.

Žánrově pestrý program pro širokou veřejnost připravilo 355 základních uměleckých škol – společné koncerty škol pod širým nebem, vystoupení dětí s profesionálními umělci či ve spolupráci se zavedenými festivaly i zkušenými filharmoniky, dílny, street art projekty či performance. Vstup na tisícovku akcí je zdarma a nabízí lidem mimořádnou příležitost zažít umění s dětmi v ulicích často na atraktivních místech, jako jsou zámky, kostely, parky i náměstí, nádraží či zoologická zahrada. 

Patronka projektu mezzosopranistka Magdalena Kožená osobně navštíví několik akcí na své rodné Jižní Moravě, Vysočině a ve Zlínském kraji. Vrcholem dne v Brně bude její společné zpívání s dětmi na Moravském náměstí, kde brněnské základní umělecké školy připravují mimořádně atraktivní program. Garanti projektu Alice Nellis, Maxim Velčovský a bratři Bubeníčkové se rozjedou po republice, aby se následně sešli na vyvrcholení dne v Praze na Náměstí Republiky, na náměstí Jiřího z Poděbrad a v kostele Nejsvětějšího srdce Páně. Akce si získává čím dál větší pozornost dalších podporovatelů z řad umělců, kteří s láskou vzpomínají na své začátky v základních uměleckých školách.

 

Věková kategorie:pro celou rodinu
Akce se koná:
30.5.17; začátky v 13:00 Benešov - Benešov, Středočeský kraj
Cena: zdarma
Popis: Základní umělecká škola připravuje program, který proběhne na otevřené scéně benešovského náměstí. V programu vystoupí žáci a pedagogové hudebního oboru (sólisté - zpěváci i instrumentalisté, hudební soubory - flétnový, klarinetový, akordeonový, smyčcový, smíšený, pěvecký sbor), žáci tanečního oboru a žáci literárně-dramatického oboru. Součástí bude i výstavka prací žáků výtvarného oboru. Do 17:00 hodin.
30.5.17; začátky v 9:30 Bystřice nad Pernštejnem - Bystřice nad Pernštejnem, Vysočina kraj
Cena: zdarma
Popis: ZUŠ OPEN s Magdalenou Koženou v Bystřici nad Pernštejnem Slavnostní přehlídka žáků sedmi uměleckých škol v pásmu pestrých ukázek své činnosti hrát, zpívat, tančit ale i předvádět vlastní oděvní modely. Široká veřejnost bude mít možnost zdarma navštívit kteroukoli část této přehlídky a potěšit se různorodostí a kvalitou práce dětí a mládeže v rámci zákl. uměleckého vzdělávání v ČR. V průběhu zhruba 4-hodinového bloku se představí 300 účinkujících ze 7 ZUŠ dvou krajů. Celé setkání bude moderovat beatboxer Andrew. V rámci tohoto mimořádného setkání přijede do Bystřice n. P. během dopoledne světoznámá osobnost české umělecké scény – mezzosopranistka Magdalena Kožená, patronka festivalu ZUŠ OPEN a zakladatelka stejnojmenného nadačního fondu a celý happening slavnostně zahájí.
30.5.17; začátky v 10:00 České Budějovice - České Budějovice, Jihočeský kraj
Cena: zdarma
Popis: Program velkého happeningu zuš Českých Budějovic Od 10:00 hodin vystoupení žáků ZUŠ Piaristické nám, ZUŠ B. Jeremiáše, Druhé soukromé ZUŠ, ZŠ a ZUŠ Bezdrevská a ZUŠ Vojtěch v programu určeném především pro základní a střední školy z Českých Budějovic. 13:00 hodin až 16:00 hodin přehlídka orchestrů, sborů, souborů a sólistů z těchto pěti škol na velkém pódiu na náměstí Přemysla Otakara II. Od 17:00 hodin do 21:00 Hlavní koncert pro širokou veřejnost na velké stage Doprovodné akce: V rámci ZUŠ Open 2017 vystoupí v odpoledních hodinách na Piaristickém náměstí v žáci literárně - dramatického oboru společně s žáky výtvarného oboru ZUŠ Piaristické nám. České Budějovice
30.5.17; začátky v 13:00 Český Krumlov - Český Krumlov, Jihočeský kraj
Cena: zdarma
Popis: Český Krumlov žije uměním! Náměstí: V podloubí radnice výstava výtvarné tvorby žáků 13:00 – 13:30 hraje Dechový orchestr ZUŠ Český Krumlov před radnicí 13:30 průvod městem - žáci všech oborů, v maskách, doprovod Bubenický soubor a Dechový orchestr 14:30 – 15:00 sborové zpívání Lentilek a vystoupení Výtvarně úderné jednotky 15:00 –15:20 Akordeonové kvarteto uprostřed náměstí 15:30 –16:00 sborové zpívání Medvíďat a vystoupení Výtvarně úderné jednotky 16:00 –17:30 hraje Dechový orchestr ZUŠ Český Krumlov a Krumzušband před radnicí Nádvoří Prelatury: 14:45 - 15:30 hrají klavíristé 15:30 – 16:00 hraje Smyčcový soubor Bohumila Novotného 16:00 – 16:30 hrají klavíristé 16:30 – 17:00 Smyčcový soubor Bohumila Novotného 17:00 – 17:30 Kytarový soubor Kláry Ferenczi Caffé Retro u dětského hřiště: 13:35 Akordeonové kvarteto 14:00 Klávesová kapela Václava Broma 14:20 Akordeonové kvarteto 14:45 – do konce Klávesová kapela Václava Broma Klášterní dvorek: 14:00 – 16:30 hrají violoncellový soubor, Kytarový soubor Kláry Ferenczi, Saxtrio, Křemežští zpěváčci, soubor zobcových fléten Zámek – průchod u medvědů a 2. nádvoří: 14:30 – Hornoplánské kvarteto, soubor zobcových fléten, Sonus T. 16:15 – 16:45 sborové zpívání Lentilek, Brumlíků, Medvíďat a vystoupení Výtvarně úderné jednotky Lazebnický most a schody u kostela sv. Víta: v průběhu odpoledne jednotliví instrumentalisté či menší skupinky Do 17:30 hodin.
30.5.17; začátky v 10:00 Dačice - Dačice, Jihočeský kraj
Cena: zdarma
Popis: Saxofonový orchestr – promenáda po městských kavárnách. Do 11:30 hodin.
30.5.17; začátky v 13:00 Domažlice - Domažlice, Plzeňský kraj
Cena: zdarma
Popis: Domažlické náměstí v prostoru před kostelem ožije vystoupeními hudebního, tanečního a literárně dramatického oboru. Na návštěvníky čeká zajímavý program i v podloubí u radnice, v kostelní věži či na balkonu radnice. V blízkosti jeviště bude postaven stan, který se promění v místo pro „vyučování“ výtvarného oboru. Program je určen pro širokou veřejnost. Do 19:00 hodin.
30.5.17; začátky v 9:00 Dům dětí a mládeže Uherský Brod - Uherský Brod, Zlínský kraj
Popis: Dveře dokořán nechá základní umělecká škola od rána až do 15 ti hodin pro širokou veřejnost. Celodenní happening s pestrou nabídkou workshopů a dílen pro děti a rodiče, hudební vystoupení školních souborů, představení a další překvapení potěší každého.
30.5.17 Frýdek-Místek - Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj
Cena: zdarma
Popis: Happening - představení žáků hudebního, tanečního, výtvarného a literárně-dramatického oboru v krásném prostředí Sadů B. Smetany.
30.5.17; začátky v 10:00 Hlavní nádraží Plzeň - Plzeň, Plzeňský kraj
Cena: zdarma
Popis: Výtvarníci ze soukromé základní umělecká školy Zámeček se vydají do netradičního prostoru haly Hlavního nádraží, kterou promění v "tunel s výtvarnými podněty pro kolemjdoucí". Všichni zájemci budou mít možnost volného zapojení se do realizace této stavby - vlastním přínosem, nápadem, volnou tvorbou, reakcemi na viděné atd. Tento výtvarný projekt zapojí všechny smysly diváků i tvůrců. Do 17:00 hodin
30.5.17 hospitál Kuks - Kuks, Královéhradecký kraj
Popis: Základní umělecká škola F. A. Šporka připravuje hravé odpoledne a slavnostní koncert na Kuksu. Program i čas budou upřesněny.
30.5.17; začátky v 10:00 Chodov - Chodov, Karlovarský kraj
Cena: zdarma
Popis: Na pestrý celodenní program zve do svých prostor včetně zahrady Základní umělecká škola Chodov. Návštěvníci si mohou vyzkoušet během zajímavých workshopů, jak se hraje divadlo, výtvarnou dílnu, práci v nahrávacím studiu, notační programy, zatančit si v taneční dílně, anebo si vychutnat vystoupení žáků hudebního oboru v rámci zahradní slavnosti. Do 17:00 hodin
30.5.17; začátky v 13:00 Chomutov - Chomutov, Ústecký kraj
Cena: zdarma
Popis: Srdečně Vás zveme na Reprezentační den ZUŠ T. G. Masaryka Chomutov, který se bude konat před Obchodním centrem Chomutovka. Představí se Vám žáci všech oborů naší základní umělecké školy. Uslyšíte a uvidíte jak sólová vystoupení, tak hudební i taneční soubory školy, práci výtvarníků i dramatického oddělení. Těšíme se na Vás. Do 18:00 hodin.
30.5.17; začátky v 13:00 Jablonec nad Nisou - Jablonec nad Nisou, Liberecký kraj
Cena: zdarma
Popis: Klavírní hudba pod širým nebem Celoodpolední vystoupení žáků hudebního oboru ZUŠ na pódiu uprostřed náměstí. Klavíristé předvedou své umění na klavírní křídlo umístěné pod širým nebem. Do 17:00 hodin
30.5.17; začátky v 13:00 Klatovy - Klatovy, Plzeňský kraj
Cena: zdarma
Popis: Dnes již tradiční festival pořádaný Základní uměleckou školou Josefa Kličky, který se pravidelně koná v posledním květnovém týdnu. V letošním roce se poprvé přenese do klatovského městského parku a uskuteční se v prostorách "kolonády" v rámci akce ZUŠ OPEN. Program festivalu bude upřesněn. Do 21:00 hodin.
30.5.17; začátky v 13:00 Litomyšl - Litomyšl, Pardubický kraj
Cena: zdarma
Popis: Uměním žáků a pedagogů ZUŠ B. Smetany ožije celá Litomyšl návštěvníkům kávaren Chocco Caffé, Caffé Gold Bar či kavárny Rócafé budou zpříjemňovat posezení svou hudební produkcí nejrůznější seskupení žáků hudebního oboru hudbou budou provázeny i prohlídky kulturních památek ve městě mladí výtvarníci instalují výstavu svých prací pod širým nebem u Regionálního muzea, kde také nabídnou veřejnosti možnost vyzkoušet si svoji kreativitu v rámci tvůrčí dílny ( v případě nepřízně počasí se projekt přesouvá do knihkupectví Paseka) centrum města ožije divadlem a společným průvodem žáků dramatického oboru a bicího oddělení po litomyšlském náměstí, kde nebudou chybět ani živé sochy od 15ti do 17ti hodin rozezní prostor před Rócafé u Regionálního muzea svým koncertem Big Band ZUŠ B. Smetany ( v případě nepřízně počasí bude koncert přesunut na pódium na Toulcově náměstí) Do 17:00 hodin.
30.5.17; začátky v 11:00 Masarykovo náměstí v Náchodě - Náchod, Královéhradecký kraj
Cena: zdarma
Popis: ZUŠ Náchod Vás srdečně zve na náměstí T.G.M. v Náchodě, kde se na ozvučeném pódiu představí školní kapely, orchestry, sbory i taneční soubory. V bohaté odpolední dramaturgii jednotlivých vystoupení se v pauzách určených pro přestavbu představí žáci literárně-dramatického oboru. Během celého odpoledne budou mít návštěvníci možnost vyzkoušet si spolu s výtvarníky práci na společném díle. Časový harmonogram akce: 11:00 Tustuduka 11:30 Flétnový soubor 12:00 Latino Band 12:30 Taneční obor 13:00 Bambulata, Rarášci, Canto 13:45 Dechový orchestr 14:30 F. A. Band 15:15 Cvrčci, Penguin, Archy Piccoli 16:15 Mini Rambo Band 17:00 Musica Harmonica
30.5.17; začátky v 9:00 Masarykův kulturní dům - Mělník, Středočeský kraj
Cena: zdarma
Popis: program: 14.50 – Úvodní proslov ředitele ZUŠ Mělník, pana Jiřího Lechnera a slavnostní zahájení happeningu 14.55 – Módní přehlídka v podání výtvarníků – co všechno si lze vyrobit a zkombinovat 15.25 – Koncert dětského pěveckého sboru Zvoneček 16.00 – Vystoupení tanečníků – předvedení autorských choreografií žáků a jejich paní učitelky 17.00 – Koncert dětského pěveckého sboru Červánek 17.40 – VELKÝ KONCERT KOMORNÍ HUDBY - vystoupí sólisté různých hudebních nástrojů a sólové zpěvačky, komorní soubory a komorní sbor 19.00 – OPEN - AIR CONCERT – v prostoru před MKD Mělník vystoupení souboru bicích nástrojů slovo starosty města Mělník, pana MVDr. Ctirada Mikeše vystoupení vokálně instrumentální skupiny Fox X vystoupení souboru bicích nástrojů vystoupení tanečního orchestru Mimo rytmus
30.5.17; začátky v 8:30 Městské divadlo Mariánské Lázně - Mariánské Lázně, Karlovarský kraj
Popis: Děti nejen dětem. Pořádá: Základní umělecká škola Fryderyka Chopina Mariánské Lázně, příspěvková organizace
28.5.17 - 31.5.17 Plzeň - Plzeň, Plzeňský kraj
Cena: zdarma
Popis: Trnková zahrada 8. Tradiční výroční výstava výtvarných prací žáků ZUŠ Trnka se bude konat v městských sadech již po osmé. V parku u Západočeského muzea bude instalováno na 400 výtvarných prací plošných v rámech - kresby, malby, grafiky, kombinované techniky. Keramické práce větších rozměrů budou rozmístněny v celém prostoru obou parků. 28. 5. 2017 proběhne slavnostní vernisáž , kdy se následně v parku budou konat výtvarné dílny a hry s materiálem, nebo artefakty vyrobenými dětmi. Program doplní žáci literárně-dramatického oboru a žáci hudebního oboru družebních ZUŠ. V rámci ZUŠ OPEN 30. 5. 2017, bude v prostoru parků probíhat veřejná výuka. Žáci školy budou kreslit a malovat náměty ze života ZUŠek. 31. 5. 2017 se vybrané práce z výstavy přestěhují do prostor plzeňské radnice pod názvem Trnka v ZUŠ OPEN. Vernisáž na radnici se bude konat 5. 6. 2017. Výstava potrvá do 30. 6. 2017.
30.5.17; začátky v 13:00 Říčany - Říčany, Středočeský kraj
Cena: zdarma
Popis: Srdečně Vás zveme na Reprezentační den ZUŠ T. G. Masaryka Chomutov, který se bude konat před Obchodním centrem Chomutovka. Představí se Vám žáci všech oborů naší základní umělecké školy. Uslyšíte a uvidíte jak sólová vystoupení, tak hudební i taneční soubory školy, práci výtvarníků i dramatického oddělení. Těšíme se na Vás. Do 17:30 hodin.
30.5.17; začátky v 10:30, 17:00, 19:00 Stochov - Stochov, Středočeský kraj
Cena: zdarma
Popis: ZUŠ Stochov pro tento den připravila a srdečně Vás zve na sérii sborových koncertů, které budou začínat: -v 10:30 (určeno pro školy), -v 17. a v 19. hodin (určeno pro širokou veřejnost).
30.5.17; začátky v 9:00 Trutnov - Trutnov, Královéhradecký kraj
Cena: zdarma
Popis: program: Na hlavní scéně (Krakonošovo nám.) vystoupí orchestry, komorní soubory a sbory ZUŠ Trutnov: 9:00 – 9:30 Ladův rok - žáci hudební přípravky a klavírního oddělení pod vedením I. Aman a L. Viesnerové 9:45 – 10:15 Zhudebněná říkadla M. Černíka – žáci hudebního a tanečního oboru pod vedením Š. Hrubecké, H. Kundrtové a J. Michaličkové 11:00 – 11:15 Pěvecký sbor pod vedením paní uč. Kundrtové 11:20 – 11:50 Český rok - Folklórní soubor ZHOR 12:15 – 12:45 Komorní smyčcový soubor J. Hylské 12:50 – 13:00 Komorní smyčcový soubor J. Hylské a flétnový soubor M. Josífkové 13:15 – 13:45 Komorní zpěv Cantanti pod vedením M. Horáčka 14:00 – 14:45 Dechový orchestr J. Rejdáka 15:05 – 15:10 Noční cestou - taneční vystoupení žáků J. Michaličkové 15:15 – 15:30 Asinus musicus M. Ličky 15:45 – 16:00 Komorní sbor a sólisté z pěvecké třídy Yanky Stránské 16:20 – 16:50 Musica Candida pod vedením L. Červeného 17:15 – 18:00 MyBand T. Katschnera + H – kvintet
30.5.17; začátky v 9:00 Třebíč - Třebíč, Vysočina kraj
Cena: zdarma
30.5.17; začátky v 8:00 Valdštejnovo náměstí - Jičín, Královéhradecký kraj
Cena: zdarma
Popis: Dopolední workshopy pro žáky mateřských a základních škol, ukázkové hodiny, společné muzicírování, hraní, tančení a malování. Do 12:00 hodin.
30.5.17; začátky v 9:00 Varnsdorf - Varnsdorf, Ústecký kraj
Cena: zdarma
Popis: Happening v rámci ZUŠ OPEN 2017 bude probíhat po celý den v prostorách školy i města a vyvrcholí slavnostním koncertem v aule Vyšší odborné školy a gymnázia Varnsdorf. Do 20:00 hodin
30.5.17; začátky v 9:00 Základní umělecká škola Uherský Brod - Uherský Brod, Zlínský kraj
Cena: zdarma
Popis: Dveře dokořán nechá základní umělecká škola od rána až do 15 ti hodin pro širokou veřejnost. Celodenní happening s pestrou nabídkou workshopů a dílen pro děti a rodiče, hudební vystoupení školních souborů, představení a další překvapení potěší každého.
30.5.17; začátky v 11:00 Zámek Vrchlabí - Vrchlabí, Královéhradecký kraj
Cena: zdarma
Popis: ZUŠ OPEN-Vrchlabí žije uměním! Zobcové flétny Zuzany Havlové - hra ve veřejném prostoru města Zobcové flétny Járy Nývltové - hra ve veřejném prostoru města Violoncella Anny Boiprav - zámek Housličky Pavla Jandejska - zámek Akordeonový soubor Michaely Prokopcové - zámek Děti Hudební školky a Přípravné hudební výchovy a jejich dětské písničky - pódium na náměstí Big Band ZUŠ Karla Halíře Vrchlabí s kapelníkem Jiřím Bílkem - pódium na náměstí 5 LET PROJEKTU OLDFIELD řízený Alešem Vejnarem - pódium na náměstí Podoby milostné poezie - literárně dramatický obor a Přemysl Jiran - zámek TO NEJLEPŠÍ Z VÝTVARKY - výtvarný ateliér pod vedením Pavlíny Štanglerové - zámek Do 23:00 hodin.
30.5.17; začátky v 11:15 Zoologická zahrada Dvůr Králové nad Labem - Dvůr Králové nad Labem, Královéhradecký kraj
Popis: Pro všechny návštěvníky zoologické zahrady připravili žáci a učitelé základní umělecké školy R. A. Dvorského unikátní program v rámci ZUŠ OPEN 2017. Galerii Zdeňka Buriana (hlavní budova ZOO) rozezní umění žáků klavírního a kytarového oddělení a soubor zobcových fléten Flauti Dolci. Do 16:30 hodin
30.5.17; začátky v 9:00 ZUŠ Na Střezině - Hradec Králové, Královéhradecký kraj
Cena: zdarma
Popis: OPEN dwoor ZUŠ Střezina nabízí širokou paletu představení i dílen /nejen/ pro děti. ZUŠ Střezina zve srdečně na školní dvůr, kde se na ozvučeném podiu představí kapely a orchestry školy. Pro sólisty a komorní uskupení bude připravena Malá scéna. V bohaté odpolední dramaturgii jednotlivých vystoupení se v pauzách určených pro přestavbu představí žáci literárně-dramatického oboru. Během celého odpoledne budete mít možnost vyzkoušet si spolu s výtvarníky práci na společném díle. Zájemci se mohou těšit na sprejování na fólii, abstrakce - házení balónků naplněných barvou na stěnu, velkoplošné projekce atd. V sále školy proběhnou dva koncerty klasické hudby. Školní foyer se změní na divadelní zónu, kde potěší nejen malé diváky loutková představení s možností si loutky i vyzkoušet. Do 20:00 hodin.
30.5.17; začátky v 10:00 ZUŠ Vysoké Mýto - Vysoké Mýto, Pardubický kraj
Cena: zdarma
Popis: V rámci akce ZUŠ OPEN 2017 Žáci školy, kapely a orchestry zahrají v ulicích města Vysoké Mýto. Společný závěrečný program proběhne na náměstí Přemysla Otakara II. v 16.00 hod.

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:
Jméno:
Heslo:
 
Zaslat zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 5.5.2017 11:30:21

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.