Rychlé vyhledávání akcí

Struny dětem

struny_detem_ilustrfoto

Rodinný festival Struny dětem se koná od 19. do 21. května a nabízí bohatý program koncertů, představení i nejrůznějších kreativních dílen pro děti, které se letos kromě divadla Minor budou odehrávat také na Novoměstské radnici i ve Vodičkově ulici. 

Návštěvníci festivalu se letos mohou vydat na cestu nočním tajuplným lesem, ve kterém ožijí stromy, pařezy i kameny. Stane se tak díky novému site specific projektu Zvuky nočního lesa. Magickou divadelně-hudební prohlídku speciálně pro Struny dětem v Minoru připravil tým pod vedením oceňovaného režiséra Jiřího Adámka, který se soustředí právě na hudební divadlo, výtvarník Lukáš Bradáček a beatboxer a hudební designer Jaro Cossiga. Právě Cossiga nechá v  síni Novoměstské radnice ponořené do tmy promlouvat přírodní objekty s pomocí kouzelné zvukové hračky – senzorového mikrofonu Mogees. Tajemným lesem budou provázet herci divadla Minor Anna Bubníková, Vendula Holičková, Jan Hrovatisch a Pavol Smolárik. Představení se koná v pravidelných intervalech po celý víkend.

Nabitý festivalový program Strun dětem v Minoru čítá přes padesát koncertů, tanečních a divadelních představení, workshopů a překvapení. S podtitulem Když si múzy hrají lákají pořadatelé tvořivé děti, teenagery i rodiče do divadla Minor, na Novoměstskou radnici i na open air koncerty či pouliční storytelling přímo ve Vodičkově ulici. Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit na Setkání u klavíru Víta Křišťana a kontrabasisty a multiinstrumentalisty Jiřího Slavíka, koncert Marty Töpferové s projektem Milokraj či mladý energický jazz/fusion projekt, jehož iniciátorem je skladatel a kytarista Igor Ochepovsky – etablovaná osobnost mladé divadelní komunity, držitel ceny Thálie, autor hudby představení Beach Boys, novocirkusových Losers Company. Ukázat co všechno umí spletité mosazné trubky a písty, které vytváří lesní roh, přijde osoba nad jiné povolaná, jeden z nejlepších světových hornistů Radek Baborák, který se svým  souborem v projektu Orquestrina představí lesní roh v honičce s býky na texaském statku, v rytmu argentinského tanga i v ornamentech chasidských melodií. 

Průvodci světem umění se v rámci nejrůznějších workshopů stanou osobnosti jako baletní mistr Baletu Národního divadla Jan Kodet, který poodhalí taje moderního tance. Věra a Ester Geislerovy vyseknou s dětmi poklonu Jiřímu Kolářovi a po jeho vzoru budou s dětmi tvořit koláže s motýly, brouky, mapami i loděmi. La Škola pak přichystala hudební workshop Nové měsíce, který děti nadchne pro improvizaci.

 

Věková kategorie:4 roky a více

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:
Jméno:
Heslo:
 
Zaslat zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 10.5.2017 11:48:44

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.