Rychlé vyhledávání akcí

Juniorfest 2019

juniorfest_ilustrfoto

Filmový festival Juniorfest v Plzeňském kraji tradičně nabízí nejmenším, malým i dospívajícím divákům a jejich rodičům zážitek v podobě promítání filmů z celého světa. Letošní ročník se bude konat od 8. do 14. listopadu v Plzni, Domažlicích, Dobřanech, Horšovském Týně a Přešticích.

Dvanáctý festivalový ročník nabídne světové premiéry snímků, které v kinech nebyly dosud uvedeny, významné osobnosti zahraničního filmu, Matyáše Valentu v roli moderátora, a nově i člena organizačního týmu, a samozřejmě bohatý doprovodný program. Neváhejte přijít do kina, letos je skutečně z čeho vybírat! 

Jedním z vrcholů každoročního programu Juniorfestu je udělení nejvyššího festivalového ocenění Zlatá rafička významným osobnostech českého i zahraničního filmu. Letošním nositelem bude herec, režisér, spisovatel a scénárista Zdeněk Svěrák, který osobně převezme ocenění v pondělí 11. listopadu 2019 od 18:00 v prostorách Erbovního sálu Státního hradu a zámku Horšovský Týn. Dalším “rafičkářem” v pořadí je letos herec Ondřej Vetchý. Ten cenu převezme o dva dny později, konkrétně ve středu 13. listopadu 2019 od 17:30.

Juniorfest nabídne během festivalového týdne kolem 80 filmů různých žánrů. Dospívající děti si užijí britskou komedii 2:hod o Timovi, který je odborníkem na ztrátu času. To se však změní, když zjistí, že mu zbývají pouze dvě hodiny života. Promítání a následné besedy se zúčastní také tvůrci filmu a jeho režisér. Za zmínku stojí také film Nevia o sedmnáctileté dívce, která je odhodlaná bojovat proti světu, kde pravidla stanovují pouze muži. Na Juniorfestu bude mít film Nevia českou premiéru.

Pro děti od 7 let je vhodný film o novodobé Pipi nesoucí název Rocca mění svět. Život Roccy rozhodně není obyčejný. Její otec na ni jako astronaut dohlíží z výšin vesmíru a dole na Zemi bydlí sama jen se svou veverkou. Poprvé v životě navštěvuje normální školu, neváhá se postavit třídní šikaně, skamarádí se s bezdomovcem, kterému chce pomoci, a ještě se snaží získat srdce své babičky.

Pro nejmenší stojí za vidění norský animovaný film Sluník a Ludvík, kde se dva hlavní hrdinové vydávají ve vlastní raketě na Měsíc s cílem zabrat si jej celý pro sebe.

Juniorfest však není pouze o filmech, svým návštěvníkům nabízí i bohatý výběr z doprovodného programu. V DEPO2015 můžete zajít na různé workshopy, dílničky nebo výstavu pro děti.

Jednotlivé vstupné činí 60 Kč - 70 Kč, diváci si ovšem mohou zajistit rovnou víkendovou akreditaci za 120 Kč a budou tak mít filmy za ještě lepší cenu.

Věková kategorie:3 roky a více

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 8.11.2019 16:33:57

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.