Rychlé vyhledávání akcí

Stalker

Stalker

Stalker je divadelní adaptací slavného románu Piknik na cestě od jedněch z nejvýznamnějších zástupců vědecko-fantastické literatury – bratrů Arkadije a Borise Strugackých. Příběh knihy se odehrává někde na Západě, v oblasti města, které navštíví mimozemská civilizace. Lokalita, kde po sobě zanechala stopy, se nazývá Pásmo. Kromě artefaktů s magickými schopnostmi, je území charakteristické fyzikálními anomáliemi, které vytvářejí pro návštěvníky smrtelné pasti. Kromě zaměstnanců Mezinárodního ústavu mimozemských civilizací mají o pozůstatky mimozemské návštěvy zájem i stalkeři – lidé, kteří riskujíce život, chodí do stráženého Pásma jen v noci a předávají předměty překupníkům. Největším předmětem touhy je podivná koule, která podle legend dokáže plnit ta nejtajnější přání. Hrdinové v Stalkerovi žijí v atmosféře degenerujícího světa a zároveň v pocitu, že existuje něco, nějaký odkaz, který nám někdo zanechal a který nám má pomoct zastavit pád a vyřešit všechny problémy. Jak se ale zachová člověk, který přistoupí k zářící kouli, aby vyslovil svoje přání, když pochopí, že koule neplní přání, která jsou vyslovená, ale utajená? Nezalekne se jich? Nezalekne se sám sebe?

Toto zpracování Stalkera v podání slovenského Teatro Tatro bude pokusem o společné zamyšlení nad základními filozofickými otázkami v kontextu s existující realitou – v prostoru našeho konkrétního, současného života.

Teatro Tatro je volné uskupení slovenských i zahraničních herců, režisérů, výtvarníků a nadšenců, kterým učarovalo divadlo. Je ojedinělým zjevem v pestré paletě divadelních produkcí, žánrů a tvořivých metod, jakož i permanentním provokatérem na cestě za novým syntetickým divadelním jazykem.

A stage adaptation of a famous novel ‘Roadside Picnic’ by famous science-fiction writers –  brothers Arkady and Boris Strugatsky. The production tries to meditate on the basic philosophic questions in the context of existing reality.

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 11.5.2018 12:11:34

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.