Rychlé vyhledávání akcí

Cesta do středu Země

Cesta do středu Země

Lákavý svět dinosaurů a obřích plavuní v inscenaci, která kombinuje divadelní prostředky s projekcemi a triky světa filmu. Představení vzdává hold Julesovi Verneovi a Karlu Zemanovi, dvěma mužům, kteří hýřili napínavými a zábavnými příběhy a jsou inspirací pro další a další generace vědců, výtvarných umělců, spisovatelů, proroků a vizionářů nebo filmařů. Anebo divadelníků!

Skupina plzeňských skautů se vydá na výlet na Milešovku, nejvyšší horu Českého středohoří. Poté, co vchod do jeskyně, kterou zkoumají, zasype kamení a hledají cestu ven, dostávají se hloub do středu Země. Postupně poznávají svět prehistorických příšer, který se (jaká náhoda!) vyskytuje i v učebnicích. O dobrodružství rozhodně nebude nouze!

Autor předlohy, který na památku svého otce tvoří dětská představení pod pseudonymem Šimon Olivětín, je autorem několika divadelních her a loutkových představení pro děti (Divadlo ALFA, Naivní divadlo Liberec). Inscenace „Cesta do středu Země“ je dílem týmu Divadla ALFA v čele s režisérem Tomášem Procházkou (spolupracoval úzce se souborem Buchty a loutky) a scénografem Robertem Smolíkem (držitel řady ocenění a vedoucí katedry scénografie KALD DAMU). Oba pracují i pod hlavičkou umělecké skupiny Handa Gote research & development. Hudbu do představení složil vnuk slavného plzeňského rodáka a divadelníka E. F. Buriana Jan Burian ml.

Věková kategorie:od 8 let
Délka trvání akce:45 min

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 11.5.2018 12:17:17

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.