Rychlé vyhledávání akcí

Základy kreativního myšlení se vytvářejí již v prvních letech našeho života. Hra je může významně podpořit.

Základy kreativního myšlení se vytvářejí již v prvních letech našeho života. Hra je může významně podpořit.

Většina zemí vnímá jako hnací sílu růstu kreativitu, komunikaci, spolupráci, představivost nebo empatii. Všechny tyto dovednosti můžeme podporovat hrou. Ta má první čtyři roky od narození rozhodující roli při utváření budoucí osobnosti dítěte. Má zásadní vliv na rozvoj motorických, kognitivních a sociálních dovedností i na sebevědomí.

„Hra je základním způsobem, jak se děti učí. Dává dětem možnost se spřátelit a užít si čas s celou rodinou. I v dospělosti jsou hravost a smysl pro humor spojovány s lepším duševním zdravím,“ říká Dr. Elena Holcka, docentka psychologie vzdělávání.

Nedávný výzkum mezi 13 tisíci rodiči z celého světa ukázal, že více než 9 z 10 rodičů považuje hru za zásadní pro duševní pohodu, štěstí a rozvoj jejich dítěte.

Podle zmiňovaného výzkumu existuje přímá souvislost mezi tím, jak se rodina cítí šťastná, a mezi dobou, kterou rodina stráví společným hraním. 9 z 10 rodin, které stráví společnou hrou více než 5 hodin týdně, se popisují jako šťastné, více uvolněné, plné energie a více kreativní.

Využijte první roky vašeho dítěte, aby se toho naučilo co nejvíce. Například ho můžete podporovat ve hře se stavebnicemi Moje první LEGO® DUPLO® vytvořené pro děti od 1,5 roku až do předškolního věku. Během tohoto období je všechno nové nejenom pro batolata, ale pro celou jejich rodinu. První zvuky, kterými napodobují řeč, pak první krůčky, později první čísla a počítání, jejich snaha ovládnout svou ruku, postavit věže větší, než jsou ony samy. Vytvářejí se základy jejich dovedností, které naplno rozvinou v dospělosti. 

Vybrat si můžete z těchto produktů:

1. Moje první houpací zvířátka

duplo_prvni_zvirata_ilustrfoto500

2. Můj první vláček s čísly

lego_duplo_prvni_vlacek_s_cisly_ilustrfoto500

3. Můj první hlavolam

lego_duplo_muj_prvni_hlavolam_ilustrfoto500

4. Moje první vozidla

lego_duplo_moje_prvni_vozidla_ilustrfoto


Datum vložení: 2.5.2019 18:44:50

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.