Rychlé vyhledávání akcí

Vše o vodě se dozvíte v Akvaparku - pouličním festivalu o vodě

akvapark_parkhotel_ilustrfoto

Navštivte jedinečný Akvapark v centru Prahy! V posledních červnových dnech se stávající fontána na rohu ulic Veletržní a Dukelských hrdinů na Praze 7 proměnila na funkční bazén a další vodní prvky, kde se můžete vykoupat s dětmi nebo jen tak posedět a odpočinout si od letních veder. Krom vodní zábavy se v Akvaparku -  netradičním pouličním festivalu zaměřeném na vodu - dozvíte i to, jak zacházet s vodou, která se v poslední době stává tématem číslo jedna.

 

“Samotný název Akvapark má evokovat špatné zacházení s vodou v naší společnosti a dávat prostor k zamyšlení. Cílem akce je zábavnou formou oslovit co nejširší veřejnost a nabídnout pestrý program, který bude upozorňovat na problémy s vodou a jejím stále větším nedostatkem a znečištěním a vysvětlovat je.” doplňuje autorka projektu Kateřina Vídenová.

Hlavní kostrou programu jsou večerní přednášky a besedy s českými odborníky – vědci, ekology, politiky, aktivisty, architekty, zemědělci... Těšit se můžete například na Bedřicha Moldana, Václava Cílka, Jana Pokorného, Jiřího Malíka, Pavla Šremera, Daniela Pitka a mnoho dalších. 

V dopoledních a odpoledních hodinách probíhají workshopy a programy pro děti, které vedou organizace dlouhodobě se zabývající ekologickou výchovou mládeže. Festival doplňují projekce uměleckých i dokumentárních filmů a site-specific intervence výrazných českých umělců, kteří se zabývají environmentální tematikou. Součástí programu je i několik performancí, divadelních představení a koncert. Vystoupí např. Veronika Bromová nebo Monika Načeva

Neobvyklou součástí festivalu se stala i komunitní stavba festivalového prostoru, která proběhla první sobotu pod vedením architektů MAK! Vyráběla se lehátka, lavičky, stolečky. Zapojit se mohl kdokoliv.

K festivalu vzniká i publikace AKVA ALMANACH, do které přispělo mnoho významných osobností. Publikace bude, stejně jako samotný festival, pokrývat celou škálu aktuálních témat – od plnění plastových lahví vodou až po globální otázky zahrnující klimatické změny, hospodaření v krajině a další. Naleznete zde i jednoduché návody, jak se pomalými krůčky stávat součástí změny. 

Pořadateli festivalu jsou architekti Kateřina Vídenová a Adam Wlazel z MAK! (mobilní architektonická kancelář). Festivalu byla udělena záštita starosty městské části Praha 7. Akce vznikla za finanční podpory Ministerstva kultury České republiky, Státního fondu kultury ČR a Pražských vodovodů a kanalizací, a.s. 

Více informací o festivalu najdete na www.facebook.com/akvaparkfestival.


Datum vložení: 28.6.2019 7:57:04

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.