Rychlé vyhledávání akcí

Trapný padesátky Mihulová, Melíšková a Tomicová obsadí Českou televizi v novém seriálu nejen pro ženy

irena_obermannova_vip

V padesáti život končí a začíná mejdan. Své o tom ví Klára Melíšková, Alena Mihulová a Pavla Tomicová, které ztvárnily ústřední trojici padesátiletých žen v dvanáctidílném komediálním seriálu Trapný padesátky natočeného podle scénáře spisovatelky Ireny Obermannové. První díl uvede ČT1 v pondělí 28. srpna ve 21:00 hodin.

 

Tři výrazné české herečky a nový dvanáctidílný komediální seriál natočený podle scénáře spisovatelky Ireny Obermannové v režii Michala Vajdičky se nebojí překročit povolenou padesátku.

„Padesátka je pro ženu důležitý životní mezník, je to přechodový věk z jedné životní fáze do druhé a je nesmírně zajímavé, jak se dnes tyto ženy mění. Vypadají a chovají se úplně jinak než předešlé generace. Ačkoliv už jsou mnohdy babičkami, cítí se mladé a jsou mladé,“ říká o svém námětu Irena Obermannová a dodává: „Nejradši bych řekla, že náš seriál je primárně určen pro muže, protože ti o problémech a pocitech, které se v něm řeší, nevědí.“

Mia (Klára Melíšková), Anča (Alena Mihulová) a Ema (Pavla Tomicová) právě překročily hranici, za kterou už mnohé nevidí nic než smrt. Je jim totiž padesát. Zdá se, že tyto tři se už mohou v životě snažit jen o jediné: nebýt trapné. Rozhodnou se však pojmout to přesně naopak – být trapné na plné pecky a dělat klidně všechno, co se zdá být v jejich věku nevhodné. K tomu je ovšem potřeba zbavit se manželů, milenců, dětí a především veškerých zábran. Sestěhují se proto spolu do Miina bytu a začnou „znovu žít“.

Mia (Klára Melíšková) je televizní rosnička, která byl odsunuta na druhou kolej dopoledního vysílání. Před ostatními dělá, že to tak není, a hraje si na hvězdu, ale moc dobře zná pravdu. Anča (Alena Mihulová) byla původně žena v domácnosti, která věřila v dokonalý vztah, jenže na začátku seriálu se jí zaběhl manžel a ona své iluze ztrácí. Ema (Pavla Tomicová) je sochařka, která v tvorbě svých soch využívá odpadků, a všichni si ji pletou s opravářkou.

Životy Mii, Anči a Emy se sice v první řadě netočí kolem mužů, přesto se bez nich chtě nechtě neobejdou. Tím, se kterým bojují nejvíc, je majitel domu, ve kterém Padesátky bydlí, brunátný šovinista se srdcem na dlani Standa. "Já si ho otypoval jako takového bývalého taxikáře nebo zelináře, někoho na okraji šedé ekonomiky. Je poměrně hloupý, zanedbaný, ale o to víc je přesvědčený o své neomylnosti a sexappealu. I když název seriálu patří pouze dámám, postava Standy patří mezi ty nejtrapnější," domnívá se jeho herecký představitel Václav Kopta.

Kavárníkem v seriálové kavárně DepcaFé je sympatický spojenec Padesátník František v podání Marka Holého. Je to kavárník, který cituje Ortena, nevadí mu prázdná kavárna, a dojemně miluje svou krásnou bývalou přítelkyni Klotyldu (Berenika Kohoutová). Podstatnou roli má i manžel Anči, Bohouš (Igor Bareš).

Hudbu k seriálu složil skladatel a jazzový muzikant Emil Viklický, který si v seriálu zahraje částečně sám sebe - kavárenského klavíristu, tichého pozorovatele a glosátora absurdních útrap všech zúčastněných. Text k titulní písni seriálu napsal Jiří Suchý.

 

foto: (c) Karolína Hrdličková, Ententyky.cz


Datum vložení: 24.8.2017 20:32:10

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.