Rychlé vyhledávání akcí

Spuštění nové české karetní hry Scratch Wars je na spadnutí

jirka_kral_scratchwars_vip

V malém herním studiu v Karlíně vyvíjí tým zkušených vývojářů v čele s Jiřím Mikolášem, herním designérem, strategickou karetní hru Scratch Wars, která má našlápnuto zaujmout svět opravdu netradičním způsobem. Hra totiž kombinuje hraní v reálném světě a v mobilu. Na světových veletrzích vzbudila jen kladné ohlasy, líbila se i Peterovi Adkisonovi, vydavateli nejvýznamnější hry z tohoto odvětví Magic: The Gathering. Hra zaujala i známého českého youtubera Jirku Krále, který se rozhodl podílet na jejím rozvoji. Prodej hry Scratch Wars začíná již 7. února 2017.

 

 

Hra Scatch Wars je jedinečná hned v několika ohledech. Název pochází z aglických slov Scratch, v tomto případě stírat a Wars, čili války. Ve hře se tedy stírá a bojuje. Karty jsou stírací. Díky tomu hráč až od úplného setření neví, jakou zbraň nebo hrdinu si pořídil a jaký další strategický tah je potřeba udělat, aby zbavil soupeře jeho životů, což je cílem hry.

Karty se tisknou speciální technologií, díky které má každá karta specifické jméno a také hodnoty. To znamená, že na světě nebudou existovat 2 karty, které by byly úplně identické.

Karty obsahují QR kód, který slouží k jejich naskenování do chytrého telefonu. V mobilní aplikaci pro chytré telefony si tak  můžou hráči zahrát s kamarády turnaj online, dobývat území v kampani nebo vylepšovat hrdiny pomocí kouzel. Navíc hra ve formě mobilní aplikace slouží i jako ochrana vlastnických práv karet. Vylepšené karty bude pak možné měnit, jak fyzicky tak i digitálně. Hráči hraním tak mohou z ubohého hrdiny udělat velmi vzácného a silného bojovníka.

Součástí hry je také točna. Točna vzešla jako řešení nelehkého úkolu, kdy bylo potřeba v rámci herního systému zachovat určitý prvek náhody, který jiné hry řeší například hrací kostkou. Zbraně ve hře Scratch Wars jsou vlastně takové kostky ve zploštělé podobě, aby se vešly na papírovou kartu a mohlo se využít variabilního tisku. Herní designer Jiří Mikoláš se s touto výzvou popral opravdu bravurně a představil dnes už patentovanou točnu zbraně. Ta se přikládá na tyčku, na které je zároveň počítadlo životů. Švihem ruky se pak provádí tah, kdy se točna roztočí a zastaví se na některém z efektů karty.

Přesto, že hra vypadá náhodně, je velmi strategická a má matematickou hloubku. Hráč pracuje zejména s tzv. "risk managementem", to znamená, že musí volit optimální strategii ve vztahu k riziku.

"Ve Scratch Wars si věříme nejen proto, že hra je opravdu originální a zábavná, ale i díky referencím, které jsme posbírali na světových veletrzích, kde jsme hru prezentovali. Že jsou Scratch Wars zdařilý nápad dokládají i reakce dětí, které jsme zaznamenali, když jsme hru testovali a také zapálení fanoušci naší stránky na Facebooku, kteří hru ani neviděli a už byli zarytými fanoušky," říká Jiří Mikoláš, herní designér a ředitel společnosti Notre Game.

V Čechách se Scratch Wars začínají prodávat 7. února 2017 v obchodech sítě hraček Sparkys, Bambule, HM Studio, v prodejnách tisku řetězce Geco a v síti nezávislých trafik PNS. Kartu koupíte za 25 korun. Světová expanze čeká na vhodného partnera. Hru čekají veletrhy v Německu a v USA. Už teď je ale jasné, že o Scratch Wars ještě uslyšíme.

scratch_wars_karta_ilustrfoto

 

Úvodní foto: (c) Karolína Hrdličková, Ententyky.cz


Datum vložení: 6.2.2017 11:40:58

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.