Rychlé vyhledávání akcí

Prahou dnes projdou strašidla. Letos už podesáté.

Prahou projdou strašidla. Letos už podesáté.

Stalo se již tradicí, že vpředvečer dušiček projde Prahou Průvod pražských strašidel. Desítky kostýmovaných herců z pořádajícího Muzea pražských pověstí a strašidel doplní tradičně i mnozí pražané v kostýmech. Všichni se sejdou u Prašné brány v 18:00 a vyjdou Královskou cestou na Malostranské náměstí. 

Po celou cestu se strašidla „přátelí“ s kolemjdoucími, vyprávějí pověsti a provolávají hesla, jako třeba „Mnoho duší málo těl, to je průvod strašidel“, či „Žádný pražský duch či stín, nechce slavit Halloween.“ Akce je totiž tradičně i jakýmsi antihalloweenem, podporujícím české tradice. 

Po cestě jsou připraveny i dvě větší zastávky. Jedna na Staroměstském náměstí, kde strašidla udělají Orloj pražských strašidel a druhá na Křižovnickém náměstí. Zde se mohou diváci těšit na malé alchymistické překvapení od spolupořádajícího Muzea alchymistů a mágů staré Prahy. 

Akci tradičně podpořila Městská část Praha 1 svým grantem. Muzeum pražských pověstí a strašidel průvodem uzavře měsíc trvající oslavy 10. Narozenin muzea.     


Datum vložení: 1.11.2018 11:10:26

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.