Rychlé vyhledávání akcí

Nový systém Perfect Sky obohatil pražské Planetárium

planetarium_planeta_ilustrfoto

Pražské planetárium se posunulo v kvalitě projekce oblohy. Od 12. prosince je zde nainstalovaný doplněk projekčního systému, který automaticky zajišťuje správné sesazení obrazu na kopuli. 

„Pražské planetárium má jednu z největších kopulí v Evropě a je jedním z několika planetárií na světě, které promítají s rozlišením 8k. Vzhledem k rozlišení a velikosti kopule má sebemenší mechanická deformace nebo deformace způsobená tepelnou roztažností velký vliv na kvalitu obrazu“ říká ing. Jan Šifner, zástupce ředitele Hvězdárny a planetária hl. m. Prahy.

Nový systém je během několika minut schopný proměřit kvalitu obrazu a vypočítat potřebné korekce tak, aby byl obraz co nejkvalitnější.

V minulosti se nastavování dělalo ručně, zkušenému pracovníkovi zabralo několik hodin a výsledek nebyl vždy 100%, protože je třeba vzájemně sladit všech šest projektorů.

Vyzkoušet kvality nového vybavení Planetária můžete na vlastní oči. Kompletní program najdete na webových stránkách Planetária.


Datum vložení: 15.12.2017 9:45:36

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.