Rychlé vyhledávání akcí

Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem vstupuje do nové sezóny

kone_Sprezeni_kladruby_zvire

Národní hřebčín Kladruby nad Labem zahajuje v sobotu 31.3.2018 hlavní návštěvnickou sezónu, která s sebou přináší celou řadu novinek jak pro návštěvníky, tak odbornou veřejnost. V pořadí již 439. sezóna se ponese v duchu akcí konaných k výročí vzniku Československé republiky. Hřebčín bude nově otevřen každodenně, tedy i v pondělí.

Národní hřebčín Kladruby nad Labem bude v této sezóně poprvé otevřen i v pondělí. Může za to vzrůstající zájem veřejnosti o návštěvu hřebčína. Národní kulturní památku Národní hřebčín Kaldruby nad Labem v roce 2017 navštívilo téměř 80 tisíc návštěvníků. To je o třetinu více než v roce 2016. "Prohlídky hřebčína, které probíhají za plného provozu, mají svojí denní kapacitu, kterou nelze z bezpečnostních důvodů překročit, proto od letošního roku přidáváme prohlídky i v pondělí. Kromě dvou dnů máme do 31. října otevřeno nepřetržitě," vysvětluje ředitel Národního hřebčína Ing. Jiří Machek.

Národní hřebčín připravil pro letošní rok řadu tematických akcí. Mezi nejzajímavější patří Den starokladrubského koně, Rudolfův pohár - mezinárodní závody spřežení a Kladruby naruby - zábavné rodinné odpoledne. Návštěvníci se mohou těšit i na Noc kostelů, Víkend otevřených zahrad, Muzejní noc či Hubertovu jízdu pro veřejnost. Pro dětské návštěvníky jsou připraveny prázdninové pohádkové prohlídky, které se budou konat každé úterý v měsíci červenci a srpnu.

K 100. výročí vzniku Československé republiky bude 26. května v rámci Dne starokladrubského koně otevřena v zámeckém areálu výstava "A budeme sedlat..." o vztahu prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka a koní. V rámci ní bude představen také restaurovaný autentický kočár prezidenta Masaryka, který se nachází ve sbírkách Národního hřebčína. Jedná se o kočár typu Mylord, vyrobený Josefem Řípou, který prezident Masaryk využíval jak v Praze, tak později v Lánech.

Na Dni starokladrubského koně bude také představen druhý díl populární knihy o šestitisícím starokladrubském hříběti "Kladrubáčci, aneb vyprávění starokladrubského hříběte".

Rok 2018 bude pro hřebčín významný i na sportovním poli. Národní hřebčín pořádá jubilejní 15. ročník Mezinárodních závodů spřežení "Rudolfův pohár", který se uskuteční již v dubnu a předpokládá účast osmdesáti jezdců. Pět vybraných koní z Národního hřebčína se letos navíc zúčastní Světových jezdeckých her, které se uskuteční v americkém Mill Spring letos v září. Koně tak poprvé budou cestovat letecky. Podle odborníků by cestu měli zvládnout bez problémů.

Národní hřebčín usiluje i nadále o zapsání na seznam světového dědictví UNESCO. 

Letos Národní hřebčín Kladruby nad Labem očekává narození téměř 80 hříbat.

kone_hribe_kladruby_kladrubak_zvire

2x ilustrační foto:(c) Ententyky.cz


Datum vložení: 29.3.2018 20:09:03

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.