Rychlé vyhledávání akcí

Na Vítkově odstartoval nonstop charitativní happening TERIBEAR HÝBE PRAHOU aneb Prima den s medvědem

teribear_schneiderova_maxova_geislerova_vip

Na pražském Vítkově byl dnes,  ve čtvrtek 7. 9. , odstartován desetidenní charitativní happening TERIBEAR hýbe Prahou aneb Prima den s medvědem, který potřetí pořádá Nadace Terezy Maxové dětem. Cílem této akce je pomoci konkrétním příběhům, a to vlastním pohybem.

V loňském roce přišlo na tento unikátní happening podpořit dobrou věc téměř 10 000 lidí, kteří společnými silami připsali na konto pomoci neuvěřitelných 7 967 438 Kč. V celkovém součtu kilometrů se podařilo 4 x oběhnout zeměkouli. "Rok se s rokem sešel a TERIBEAR už potřetí rozhýbal Prahu! Tentokráte na Vítkově, kde se na vás budu těšit. Každý rok roste geometrickou řadou a tak doufám, že i letos se nás sejde co nejvíce a pomůžeme těm, co to v životě neměli jednoduché. Loni jsme vybrali téměř 8 milionů korun, které jsme do koruny rozdělili a pomohli více než 2.500 dětem," říká patronka nadace a charitativního happeningu Tereza Maxová.

Start letošního charitativního happeningu na pražském Vítkově podpořila také celá řada osobností, stejně jako v minulých ročnících. Akci zahájila její patronka Tereza Maxová a ambasadorka TERIBEARA Renata Langmannová. První startovní kolečko společně zdolali i pan Theodor Pištěk, Anna Geislerová, Jitka Schneiderová, Klára Nademlýnská, Matěj Rupppert, Zuzana Hejnová či David Svoboda. Večer zahrála všem přítomným kapela SLZA.

 „V letošním roce máme hned několik změn, tou hlavní a nejdůležitější je změna místa konání akce. TERIBEAR rozhýbe Prahu tentokrát na vrchu Vítkov, u Národního památníku, a doufáme, že bude účast alespoň stejně tak hojná, jako tomu bylo v loňském roce,“ říká ředitelka Nadace Terezy Maxové dětem Terezie Sverdlinová a dodává: „Do charitativního happeningu se mohou, stejně jako v předchozích ročnících, registrovat i rodinné a firemní týmy. Každý zdolaný kilometr podpoří partneři akce 50 korunami. Je na každém, aby si vybral, komu z 10 příběhů věnuje své naběhané nebo nachozené kilometry, které se promění ve finanční pomoc,“ dodává Terezie Sverdlinová.

Vůbec nezáleží na věku či fyzické kondici, důležitá je chuť pomáhat. Není podstatné, zda bude trať dlouhá 1,2 kilometrů zdolaná během nebo chůzí. Za každý kilometr připíší partneři akce 50 Kč na konkrétní příběh pomoci, který si účastníci happeningu dopředu zvolí. Stačí pouze přijít na vrch Vítkov, zakoupit si čip a připevnit jej na tkaničku. Pak už se začínají započítávat kilometry pomoci, které budete připisovat svým pohybem po vyznačené trati. V TERIBEAR village bude připravena celá řada překvapení v partnerských stáncích. K dispozici pro všechny příznivce běhu bude také voda určená k občerstvení. TERIBEAR čip, který zaznamenává počet dosažených kilometrů, stojí pro dospělého 200 korun a pro dítě do 12 let 100 korun. Částka za čip je vybíraná formou veřejné sbírky a jde na pomoc dětem.

Stejně jako v loňském roce, je i letos možné stáhnout si TERIBEAR aplikaci, na které sledujete své výsledky a také celkový počet naběhaných kilometrů. V loňském roce se podařilo v celkovém součtu 4x oběhnout celou zeměkouli! 


Více informací na www.teribear.cz.

 

foto: (c) Ententyky.cz


Datum vložení: 7.9.2017 19:21:06

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.