Rychlé vyhledávání akcí

Muzeum Grévin v Praze ukončilo svou činnost

Muzeum Grévin v Praze ukončilo svou činnost

Na trhu českého zábavního průmyslu působil Grévin Praha od roku 2014.

Za čtyři roky činnosti dosáhl výjimečného hodnocení návštěvníků a výborných známek na mnoha portálech (Tripadvisor, Slevomat, Facebook...). Navzdory meziročním nárůstům počtu návštěvníků i obratu nedosáhl tento ambiciózní projekt pro své vysoké provozní náklady vyrovnaného rozpočtu. 

Ani kontinuálně se zlepšující výsledky loňského fiskálního roku, ani úsilí pražského týmu, který docílil mimo jiné i významného zvýšení povědomí o této značce, nedokázaly zabránit opětovné ztrátě.

Z toho důvodu bylo rozhodnuto ukončit po čtyřech letech činnost Muzea Grévin Praha s platností k 6. březnu 2018. 

 

Musée Grévin je muzeum voskových figurín, které sídlí v Paříži na Boulevardu Montmartre. Další pobočky muzea Grévin, kromě právě uzavřené pražské, jsou v Montréalu a Soulu. 

První muzeum Grévin v Paříži bylo otevřeno 5. června 1882 a mělo od začátku značný úspěch. Díky svému interiéru je nyní zapsáno na seznamu historických památek. Vystavuje kolem 450 voskových figurín významných osobností a rovněž představuje scény z dějin Francie (zajetí Ludvíka XVI. v Templu, Johanku z Arku na hranici, Bartolomějskou noc), z dějin a života Paříže a významné okamžiky 20. století, například první kroky člověka na Měsíci nebo pád Berlínské zdi.

Muzea Grévin nejsou pouze výstavní prostory, ale jsou to i kulturní stánky, kde se konají divadelní představení, koncerty,benefice, autogramiády, konference či večírky.

 

zdroj: Wikipedia.org


Datum vložení: 13.3.2018 17:13:59

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.