Rychlé vyhledávání akcí

LEGO® DUPLO®: Bouráním to začíná

LEGO® DUPLO®: Bouráním to začíná

Postavit věž není jen tak, ale zbourat ji je přece taková zábava! Malé děti zkoumají svět kolem sebe velmi tvořivým a jedinečným způsobem. A když se poznává svět, létají kostky! Ať už bourají věže, rozdělávají domečky, nebo rozhazují kostky po podlaze, vždy má tento speciální způsob hry velký význam ve vývoji vašeho dítěte. Při jakémkoli novém pokusu se učí novým dovednostem a experimentují. Proto je bourání pro vaše dítě stejně důležité jako stavění. Kostky LEGO® DUPLO® jsou ideální pro obojí.

 

 

Pro nejmenší děti je číslovka pouze obrázkem, ale s veselým LEGO DUPLO Vláčkem s čísly se je naučí rozeznávat o hodně dřív! Pro začátek stačí počítat, kolik vidí vagónků. A pokud mají rády zvířátka, postavte s nimi zvířecí vláček se stavebnicí LEGO DUPLO Můj první box se zvířátky. Že se ze sloního trupu směje rozevřená tlama lva? Nevadí! Hlavní je vzít zvířátka na parádní prohlídku domu a užít si s nimi spoustu zábavy. Barevné, kombinovatelné kostičky ze sady LEGO DUPLO Moje první pocity zase pomohou vašemu děťátku vnímat různé emoce a nálady a rozlišovat je. Pomozte jim postavit ze všech kostek obří věž emocí, která bude veselá, stydlivá i zamračená zároveň. 

Společná hra je něco, co se vaše děti učí po malých krůčcích. Proto je důležité, aby se s ní začaly seznamovat už od útlého věku, i když to znamená, že vy stavíte a ony se dívají a bourají. Při tom všem totiž hlavně rozvíjíte se svým děťátkem vzájemný vztah.

Hra s kostkami dětem pomáhá v mnoha oblastech:

Jemná motorika

Postavte se svým dítětem něco parádního a pak to s gustem zbourejte a začněte znovu od nuly. Je to výborné procvičování jemné motoriky. Rozebrat takovou stavbu vyžaduje značnou dávku úsilí. 

Smysly

Když dítě shodí věž z kostiček, stimuluje tím hned několik svých smyslů. „To je krásně barevná věžička! A jak hladké má kostičky. Jaký to asi udělá rámus, až ji celou zbourám?“

Akce a reakce

Bouráním věžiček začnou děti vnímat, jak svými činnostmi ovlivňují svět kolem sebe. To jim později pomůže se lépe orientovat ve společenských vztazích.  

Spolupráce

Vy stavíte, dítě bourá a pořád dokola – to jsou začátky kooperativní hry, kdy se děti učí společným činnostem. Pomůže jim to v pozdějším věku lépe spolupracovat s ostatními.

Sebevědomí

Pro batolata je někdy obtížné postavit dvě kostičky na sebe. To je v pořádku, však se to musí naučit. Když začnou kostičky nejprve bourat, rozpojovat a odhazovat, dodají si sebedůvěry, kterou potřebují pro stavění.

 

Aktuální novinky od Lego Duplo

 

Vláček s čísly (10847)

Děti si se stavěním a řízením tohoto vláčku užijí nekonečně mnoho zábavy. Sada obsahuje dvě DUPLO figurky dětí a figurku kočky, které otevírají možnosti společné hry a nových příběhů. Vyjeďte si s ním třeba na výlet!

10847_lego duplo_vlacek

Moje první pocity (10861)

Vytvářejte se svým předškolákem zajímavé příběhy o náladách a pocitech pomocí příběhových kostek a čtyř sestavitelných postaviček s oboustrannými obličeji.

10861_lego duplo moje_prvni_pocity

Můj první box se zvířátky (10863)

Postavte veselý zvířecí vlak z pěti sestavitelných zvířátek: slona na kolečkách se skluzavkou místo chobotu, krokodýla na kolečkách s otevíracími čelistmi, lva na kolečkách s otevírací tlamou, žirafy na kolečkách s ohýbacím krkem a ptáčka.

 

10863_lego duplo_box_se_zviratky


Datum vložení: 13.3.2018 18:00:55

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.